8 premier w sezonie 2019/2020

Pierwszy raz w ponad dwudziestoletniej historii wrocławskich superwidowisk nie zabrzmi dzieło operowe. W przyszłym roku widzowie zobaczą spektakl taneczno-multimedialny.

Jak ogłosił Dyrektor Marcin Nałęcz-Niesiołowski, Opera Wrocławska w nowym sezonie artystycznym zaprezentuje osiem spektakli premierowych. Wśród takich dzieł kanonicznych dla gatunków opery, operetki i baletu, jak „Carmen", „Zemsta nietoperza", „Dziadek do orzechów", czy „Traviata" (przeniesienie sceniczne), wrocławska publiczność operowa będzie mogła obejrzeć dwa spektakle familijne. Pierwszy z nich, który zaprezentujemy w Międzynarodowym Dniu Muzyki, będzie jednocześnie spektaklem inaugurującym nowy sezon. Mowa o prapremierze opery Zygmunta Krauzego „Yemaya-Królowa Mórz".

Druga z premier familijnych to opera Engelberta Humperdincka „Jaś i Małgosia", której premiera w maju 2020 roku. W karnawale zaprosimy Państwa do Opery Wrocławskiej na premierę operetki Johanna Straussa „Zemsta nietoperza". Ważnym elementem planu premier przyszłego sezonu stały się pozycje baletowe. Oprócz wspomnianych premier Dziadka do orzechów i superwidowiska z muzyką Gustava Holsta, w kwietniu 2020 roku odbędzie się premiera spektaklu „Baroque, mon amour", którego kanwą muzyczną staną się utwory mistrza niemieckiej polifonii Jana Sebastiana Bacha, a także dwóch kompozytorów nawiązujących w swej twórczości do muzyki baroku, Alfreda Schnittkego i Pawła Mykietyna.

Obok licznych premier, niezmiennie w repertuarze Opery Wrocławskiej pozostaje 30 innych tytułów, które przygotowane zostały w latach ubiegłych, wśród nich znaleźć można „Nabucco", „Karnawał zwierząt", „Don Giovanniego", „Fusta", „Kandyda", „Halkę", czy „Orfeusza i Eurydykę".

Niezmiennie ważnymi dla nas w kolejnym sezonie artystycznym, będą działania związane z rozwojem i edukacją widowni. Wśród naszych sztandarowych programów pozostają Accademia dell'Opera, zajęcia Studia Baletowego, oraz Amanti dell'Opera.Katarzyna Zielezińska
Materiał Opery
17 czerwca 2019