Album o Powstaniu Warszawskim

5 września ukaże się pierwsza płyta kabaretu Pożar w Burdelu, będąca studyjną rejestracją kultowego odcinka grupy, zatytułowanego ,,Gorączka powstańczej nocy".

Słuchowisko zawiera piosenki z przedstawienia prezentującego szaloną, alternatywną wizję Powstania Warszawskiego oraz atrakcyjne bonusy-niespodzianki. Utwory zarejestrowane zostały w pełnym, oryginalnym składzie grupy. Wydawcą albumu jest Wytwórnia Krajowa, we współpracy z AGORĄ S.A. 2-6 sierpnia w Teatrze WARSawy grupa zaprezentowała sequel ,,Gorączka powstańczej nocy vol. II - Powrót Wiesława". Sceniczna powtórka pierwszej części planowana jest na jesień br.

Sami twórcy tak opisują swój cykl: ,,Warszawa 1944. Powstanie chyli się ku upadkowi. Artystyczny oddział powstańczy złożony z poetów, naukowców i aktorów ostrzeliwuje się na ostatniej barykadzie kultury. Artystyczni powstańcy otwierają tunel czasoprzestrzenny, którym poeta Wiesław udaje się po posiłki do współczesnej Warszawy. Wakacje w mieście. Szalone emocje. Trupy. Pościgi. Romanse. Powstańcza gorączka. Qui pro quo, jak w międzywojennej komedii!".

Pożar w Burdelu to zjawiskowy kabaret, nawiązujący do najlepszych tradycji swego gatunku, tych spod znaku Zielonego Balonika czy kabaretu Olgi Lipińskiej. Od 2 lat społecznie zaangażowane spektakle Burdelu, w sposób niezwykle świeży parodiujące naszą rzeczywistość, przyciągają pełną widownię, m.in. do Nowego Teatru (gdzie wystąpili na zaproszenie Krzysztofa Warlikowskiego) czy Teatru Studio w PKiN. Latem wystawili swój program czterokrotnie podczas Open'er Festival w Gdyni. W tym roku odebrali od gazety ,,Co Jest Grane" nagrodę Wdechy 2013 w kategorii Wydarzenie Roku. Na spektaklach PwB chętnie bywają osoby znane z kronik towarzyskich, a także osoby publiczne, dziennikarze, aktorzy czy politycy, w tym wielokrotnie parodiowana przez zespół Hanna Gronkiewicz-Waltz.(-)
Materiał Organizatora
9 sierpnia 2014
Teatry
Teatr WARSawy