"Alicja..." gościnnie w Teatrze Animacji

4 i 5 sierpnia Teatr Animacji pokaże gościnny spektakl Teatru Papahema "Alicja po drugiej stronie lustra" Lewisa Carrolla w reż. Przemysława Jaszczaka.

Zapraszamy w sobotę 4 na godz. 11.00 i 17.00 oraz 5 sierpnia o godz. 11.00. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 7 roku życia. Bilety w cenie: ulgowy 27 zł, normalny 30 zł, karta rodziny dużej 20 zł do nabycia na portalu Bilety24.pl oraz w kasie Teatru od 1 sierpnia.

Nasi widzowie będą mieli okazję towarzyszyć Alicji w podróży po krainie czystej fantazji. Świat po drugiej stronie lustra zamieszkują niezwykłe postaci, będące wynaturzonym uosobieniem postaw, z którymi dziecko musi nauczyć się konfrontować. Spotkania z nimi zmuszają dziewczynkę do udzielenia sobie odpowiedzi na pytanie "kim jestem?". Pełen humoru spektakl, operując środkami teatru formy, oddaje niezwykłość świata wykreowanego przez Lewisa Carrolla. Do wizyty po drugiej stronie lustra zachęcamy również dorosłych, dla których będzie ona szansą na powrót do czasów dzieciństwa.

Spektakl rekomendowany dla dzieci od 7. roku życia

Teatr PAPAHEMA został założony przez absolwentów kierunku aktorskiego na Wydziale Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Białymstoku. W skład zespołu wchodzą: Paulina Moś, Helena Radzikowska, Paweł Rutkowski i Mateusz Trzmiel. "Alicja po drugiej stronie lustra" jest ich piątym spektaklem. Marzą o możliwości realizacji swoich pomysłów łączących środki teatru formy z teatrem aktorskim, dobrą literaturę ze współczesną wrażliwością i poczucie humoru z refleksją na temat kondycji człowieka.

Spektakl wyprodukowany w ramach promocji miasta Białegostoku

Fragmenty recenzji:

"Alicja po drugiej stronie lustra" Teatru PAPAHEMA to przedstawienie w całej swojej żywiołowości i dynamice niezwykle spójne. Spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Bo Kraina Czarów urzeka i wciąga. Widz z przyjemnością przechodzi na drugą stronę lustra i wychodząc z teatru, nabiera ochoty na powrót.
Jakub Panek, Gazeta Wyborcza Warszawa

Fantazja miesza się z rzeczywistością, jawa ze snem, zło z dobrem. Projekcje wideo wprowadzają element filmowych możliwości. Świat, do którego dostajemy się wraz z Alicją, jest niezwykły. Inny, tajemniczy, wciągający. Wychodziłem z teatru dziecięco szczęśliwy, podobnie zresztą jak młodsi widzowie.
Włodzimierz Neubart, chochlikkulturalny.blogspot.com

"Alicja po drugiej stronie lustra" Teatru PAPAHEMA, w reżyserii Przemysława Jaszczaka, oczarowuje i wciąga widzów od pierwszej sceny. Doskonałe aktorstwo jest największym atutem Alicji... i gwarantem sukcesu przedstawienia.

Kasa biletowa czynna:
1 i 2 sierpnia od 10.00 do 18.00
3 sierpnia od 10.00 do 14.00
4 sierpnia od 10.00 do 17.00
5 sierpnia od 10.00(-) (-)
Materiał Teatru
27 lipca 2018