Anna Seniuk i Grzegorz Małecki razem na scenie

Świetni aktorzy wystąpią w sztuce na podstawie niezwykłej autobiografii Romaina Gary’ego. Jest to opowieść o nadopiekuńczej miłości, napisana z delikatnością, ciepłem i subtelną ironią.

„Obietnica poranka" to jedna z najbardziej wzruszających i pięknych książek poświęconych matce, jakie kiedykolwiek zostały napisane. Spektakl to opowieść o kobiecie wielkiego serca i niezwykłych przymiotów charakteru, chociaż niepozbawionej wad i śmiesznostek, zdecydowanej zrobić wszystko, aby osiągnąć cel, jaki sobie postawiła w życiu. Jej syn będzie kiedyś wielkim bohaterem, generałem, wspaniałym francuskim pisarzem i ambasadorem Francji. Dla niego ona była wszystkim co miał, jego największym skarbem, ale też i przekleństwem. Przez całe swoje życie będzie się starał sprostać jej marzeniom, zrealizować plany jakie przed nim nakreśliła, zdążyć przed jej śmiercią, aby zobaczyła, że życie, które mu poświęciła nie poszło na marne.


Autor opowiadania - Romain Gary (właśc. Romain Kacew) urodził się 8 maja 1914 w Wilnie. Był francuskim pisarzem, scenarzystą i reżyserem filmowym oraz dyplomatą. Pisarz studiował prawo w Aix-de-Provance i w Paryżu, gdy wybuchła II wojna światowa wstąpił do francuskich sił zbrojnych, w których po ukończeniu oficerskiej szkoły lotniczej służył jako pilot. Pisarz zadebiutował w 1945 roku powieścią „Edukacja europejska". Jest jedynym autorem, który dwukrotnie otrzymał prestiżową Nagrodę Goncourtów, w 1956 za „Korzenie nieba" i w 1975 roku za „Życie przed sobą" , wydaną pod pseudonimem Émile Ajar. „Obietnica poranka" („La promesse de l'aube") została opublikowana w 1960 roku i zaliczana jest do jednej z piękniejszych opowieści o matce i synowskiej miłości.


To wydarzenie jest podwójną przyjemnością – jedna wynika ze śledzenie losów bohaterów, druga z oglądania świetnych aktorów.
Agencja Artystyczna Monolit zaprasza na wyjątkowy spektakl:
Łódź, 25 maja 2015 r. (poniedziałek), Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, Duża Sala , godz. 19:30.


Bilety na wydarzenie w cenach: 70, 80, 90 zł można nabyć w Internecie na portalach: ticketpro.pl i biletyna.pl, w sieciach salonów: Empik, Media Markt, Saturn na terenie całego kraju oraz w kasie Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi (ul. Zachodnia 93), tel. 42 636 05 92,
kasa teatru czynna: od wtorku do soboty w godzinach 12:00-19:00 oraz godzinę przed rozpoczęciem przedstawień.
Bilety można rezerwować telefonicznie w kasach teatru lub przez Internet (www.bilety.nowy.pl, rezerwacje w Biurze Obsługi Widzów pod nr. 42 630 20 86 (8:00-16:00), e-mail: bilety@nowy.pl).(-)
Materiał Teatru
11 maja 2015
Spektakle
Obietnica poranka