Ateneum jedzie do Miszkolca

Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum zaproszony został na jubileusz 25-lecia Miskolci Csodamalom Bábszínház – Teatru Lalek w zaprzyjaźnionym z Katowicami Miszkolcu.

W piątek, 29 września katowiccy lalkarze zaprezentują węgierskiej publiczności spektakl "Animacje" w reżyserii Wiesława Czołpińskiego i Agnieszki Makowskiej.

Klimat tajemniczej kawiarenki, intrygujące postaci, wszędobylskie oczy, ulotne, wciąż zmieniające się obrazy... Do tego muzyka Piotra Klimka, której trudno się oprzeć...

Kameralny spektakl bez słów kryje w sobie czytelne dla każdego widza, bez względu na wiek, uniwersalne mikro historyjki – czasem dynamiczne i zabawne, czasem wyciszone i refleksyjne – łączące się ze sobą poprzez stylistykę i zabawę formą.

Konwencja teatralna, oparta na animacji wykorzystującej przede wszystkim ciało aktora, pobudza wyobraźnię i inspiruje (szczególnie najmłodszych widzów) do samodzielnego poszukiwania i twórczej zabawy, bawiąc przy tym znakomicie i małych, i dużych.

Przedstawienie jest okazją do pokazania szerokich możliwości teatru lalek, innego spojrzenia na ciało ludzkie i otaczające człowieka przedmioty.Renata Chudecka
Materiał Teatru
28 września 2017
Spektakle
Animacje