Babicki przedłużony

Krzysztof Babicki ponownie został dyrektorem artystycznym Teatru Miejskiego w Gdyni. Otrzymał już powołanie na to stanowisko.
Kadencja Krzysztofa Babickiego jako dyrektora artystycznego skończyła się na początku maja.


Kadencja Krzysztofa Babickiego jako dyrektora artystycznego skończyła się na początku maja. Nowa nominacja jest na kolejne pięć lat - do 31 sierpnia 2021 roku. Kiedy Babicki obejmował teatr, frekwencja była na poziomie 18 proc., dzisiaj wynosi powyżej 90 proc. Repertuar jest zróżnicowany, od trudnych sztuk, takich jak „Biesy" Dostojewskiego czy „Pokojówki" Gneta, po komediowe lub muzyczne.

- Staramy się szukać tytułów, które są adresowane do różnej widowni, bo przecież widzom, którym podoba się „Idąc rakiem", nie musi podobać się sztuka „Być jak Krzysztof Krawczyk" Andrzeja Mańkowskiego - mówi dyrektor Babicki. - A widownia, która tłumnie przybywa na „Ożenić się nie mogę" Fredry, nie musi być wielbicielką „Biesów". Bardzo mnie ta nominacja ucieszyła i myślę, że jest jeszcze wiele wyzwań przed naszym zespołem. W najbliższym sezonie planujemy dwie prapremiery polskich sztuk, napisanych specjalnie dla naszego teatru, ale o tym porozmawiamy na początku sezonu.Grażyna Antoniewicz
Nasze Miasto
1 czerwca 2016