Barciś i Żak na Walentynki

Ciesząca się dużym powodzeniem produkcja Teatru Capitol, komedia Neila Simona "Dziwna para" z Arturem Barcisiem i Cezarym Żakiem trafi w Walentynki do Lublina.

Capitol nie omieszka podkreślić: "To legendarny hit Broadway\'u, a jego autor jest jedynym żyjącym pisarzem, który ma na Broadway\'u teatr swego imienia. Jest także najczęściej grywanym komediopisarzem amerykańskim na świecie, przy czym niemal wszystkie jego sztuki zostały przeniesione na ekran również w kinie cieszą się zawrotnym powodzeniem. Nie inaczej było z filmową wersją "Dziwnej pary", w której wystąpili Jack Lemmon i Walter Mathau."

Spektakl z Arturem Barcisiem i Cezarym Żakiem miał premierę 11 listopada 2009 roku. Aneta Kyzioł z "Polityki" w przeglądzie polskiej sceny komediowej pisze: "W Capitolu występuje również komediowy duet. Nazywani rodzimą wersją Flipa i Flapa Artur Barciś i Cezary Żak, znani z sitcomu "Miodowe lata" i serialu "Ranczo". Na scenie występują w komedii "Dziwna para" Neila Simona w reż. Wojciecha Adamczyka, tym razem w rolach przyjaciół antagonistów; Żak jako bon uiuanti bałaganiarz, Barciś - domator i pedant terrorysta". W "Przeglądzie" Tomasz Miłkowski podkreśla: "Całość toczy się w świetnym tempie, aktorzy wiedzą, kogo grają, dialog idzie jak po sznurku, słowem precyzyjna robota teatralna. Warszawski teatr Capitol proponuje zabawę przedniej marki, której wróżyć można długi sceniczny żywot." Julia Rzemek z "Rzeczpospolitej" była na spektaklu w Gadńsku i w recenzji zauważą: "Bilety na spektakl wyreżyserowany przez Wojciecha Adamczyka w Gdańsku rozeszły się w ciągu jednego dnia, mimo że trzeba było za nie zapłacić po 170 złotych. W Krakowie nagrodzono "Dziwną parę" owacją na stojąco".

"Dziwną parę" w Lublinie zobaczymy w Walentynki. Spektakl pokazany zostanie 14 lutego w Centrum Kongresowym UP o godz. 16 (bilety 75/85 zł).grj
Gazeta Wyborcza Lublin
5 lutego 2010
Spektakle
Dziwna Para