Bohater doprowadzony do ekstremum

Spektakl "Merylin Mongoł" Grupy T_ART, który miał premierę w lutym w Poznaniu, zobaczymy 9 maja o 19:00 w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2.

Bohaterowie sztuki mieszkają w małym, robotniczym miasteczku, w którym każdy dzień wygląda tak samo. W tym nudnym, przewidywalnym życiu każdy wydaje sie mieć jedno marzenie - zażyć lepszego świata. Nadzieją okazuje się być nowy lokator, świeżo upieczony inżynier, który przyjeżdża do pracy prosto z Leningradu. Jest ambitny, zapalony do działania, chce odmienić życie i myślenie ludzi. Konfrtontacja tych dwóch różnych światów sprawia, że nieco zakurzone emocje i sentymenty odżywają na nowo. Rozpacz miesza się z pożądaniem, beznadzieja z powoli rodzącą sie miłością, naiwność z brutalnością. W tej mieszance uczuć i przeżyć każdy bohater zostaje doprowadzony do ekstremum, po którym już nic nie będzie takie samo. A wszystko w obliczu zapowiadzianego przez wróżkę końca świata...

"Merylin Mongoł" to jedna z popularniejszych sztuk współczesnego rosyjskiego dramaturga Nikołaja Kolady. Wydana w 1989 roku, była wielokrotnie wystawiana na polskich i zagranicznych deskach teatralnych. W interpretacji młodych poznańskich twórców zyskuje nowe, świeże znaczenie.

Nikołaj Kolada, w tłumaczeniu Jerzego Czecha
"Merylin Mongoł"
Grupa T_ART

Obsada: Nina Dudziak, Joanna Sobocińska, Łukasz Krajewski, Karol Mątewski
Opieka reżyserska: Radosław Matuszak
Opieka techniczna: Andrea Brendel
Premiera: 26.02.14, CK Zamek Poznań

9 maja 2014
Centrum Zajęć Pozaszkolnych Nr 2 w Łodzi
ul. Sopocka 3/5

Wstęp wolny(-) (-)
Materiał Teatru
8 maja 2014
Spektakle
Merylin Mongoł