BTL w La MaMa (NY)

Na zaproszenie nowojorskiego La MaMa Theatre i Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku Białostocki Teatr Lalek wystąpi z serią dwunastu pokazów spektaklu Chopin-impresja przed amerykańską publicznością

Program występów:

21, 22, 23, 28, 29, 30 X; 4, 5, 6 XI - godz. 19.30
24, 31 X; 7 XI - godz. 14.30

Spektakl Chopin-impresja przygotowany został w ramach obchodów Roku Chopinowskiego, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dotychczas pokazywany był m. in. w Kaliningradzie (Rosja), Berlinie (Niemcy), Jassach (Rumunia) i w wielu miastach w Polsce.

"Spektakl-koncert ma charakter eseju teatralnego, łączącego interpretację utworów Fryderyka Chopina, wykonywanych na żywo przez pianistę oraz przez marionetkę, przedstawiającą genialnego kompozytora, kilkudziesięciocentymetrową lalkę projektzawieszoną na nitkach, nabierającą w rękach animatora wirtuozerskiej sprawności i doskonałości, z próbą znalezienia odpowiedzi na pytania o źródła inspiracji determinujące twórczość każdego artysty. W spektaklu-koncercie znajdą się nawiązania do fascynacji Chopina Paganinim, jego przyjaźni i związków m.in. z George Sand, Marią Wodzińską, Konstancją Gładkowską, Ferencem Listem, Eugene Delacroix, tęsknoty za utraconym „krajem lat dziecinnych”, twórczych rozterek i artystycznych wizji.

Obok muzyki Chopina w spektaklu wystąpią aktorzy, lalki (marionetki), przedmioty, formy plastyczne i obrazy wizualne.Oprac. GG
Materiały Teatru
16 października 2010
Spektakle
Chopin - impresja