Bydgoski spektakl na drugim miejscu

"Podróż zimowa" bydgoskiego teatru, w reż. Mai Kleczewskiej, znalazła się na drugim miejscu najważniejszych spektakli 2013 roku według rankingu culture.pl.

To kolejne wyróżnienie dla tego przedstawienia. Nie byle jakie, bo Culture.pl jest oficjalnym, a do tego tworzonym na wysokim poziomie serwisem Instytutu Adama Mickiewicza, promującego polską kulturę na świecie.

Tym razem jego redaktorzy pokusili się o zestawienie 10. najgłośniejszych, najbardziej oczekiwanych i najbardziej dyskutowanych spektakli mijającego roku. Ich ranking otwiera "Kabaret warszawski" Nowego Teatru z Warszawy, który zdobył serca również zagranicznych recenzentów, m.in. z francuskich gazet "Le Nouvel Observateur", czy "Le Figaro".

Tuż za nim jednak, na drugiej pozycji znalazła się "Podróż zimowa" Teatru Polskiego w Bydgoszczy. "Maja Kleczewska po raz kolejny po mistrzowski zmiksowała teatralne języki i odszyfrowała kody do fantazji widzów. (...) A w wyzwalaniu fobii, lęków i prawdy pomagają im (twórcom przedstawienia -przyp. red.) zabawki: pluszowe lalki, pieski i miśki. Mocna i poruszająca teatralna terapia." -czytamy w ocenie spektaklu na culture.pl.

To kolejne już wyróżnienie "Podróży zimowej". Przypomnijmy, że w tym roku spektakl zdobył też najważniejsze nagrody Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych, czy bydgoskich Prapremier. Gratulujemy.

"Podróż zimową" będzie można obejrzeć na deskach TPB już w lutym 2014 r.BOG
Gazeta Pomorska
29 grudnia 2013
Spektakle
Podróż zimowa