Casting do megawidowiska

Już w najbliższą środę 26 czerwca, odbędzie się casting do megawidowiska FRANCISZEK wezwanie z Asyżu, którego premiera będzie miała miejsce w Dniu Papieskim, 16 października, w katowickim Spodku.

Widowisko pt. "Franciszek-wezwanie z Asyżu" będzie estradową adaptacją spektaklu pt. "Pieśń o św. Franciszku" Teatru A z Gliwic. - Megawidowisko odbędzie się w hali Spodka na trzech zaaranżowanych estradach. Będą muzyka, światło, telebimy, sporo elementów plastycznych - powiedział Artur Szczęsny z Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach.

Na scenie wystąpi ok. 500 osób. - Rolę św. Franciszka mamy obsadzoną, ale na razie nie zdradzamy szczegółów - dodał Szczęsny. - Poszukujemy młodych recytatorów, grup teatralnych, działających przy domach kultury, aktorów, solistów, głównie osób do scen zbiorowych, ale i występów solowych - raczej z doświadczeniem scenicznym, choć szczególnych wymagań nie mamy - powiedział.

Zgłoszenia do castingu, zawierające imię i nazwisko, nazwę grupy, wiek uczestników, numer telefonu, adres mailowy oraz krótką notkę biograficzną należy przesłać do 25 czerwca na adres: pr@rok.katowice.pl.

Do castingu należy przygotować czterominutowe wystąpienie - piosenkę, wiersz lub fragment własnego programu artystycznego.

W castingu wezmą udział osoby w różnym wieku. Wokaliści, aktorzy, recytatorzy, duety muzyczne itp. Na chwilę obecną przyjęliśmy już 70 zgłoszeń, a ta liczba stale wzrasta.

Casting, jak i całe widowisko organizują wspólnie Fundacja Konferencji Episkopatu Polski Dzieło Nowego Tysiąclecia, Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach oraz Grupa eM Media.

W jury castingu zasiądą m.in.: reżyser widowiska Mariusz Kozubek, odpowiedzialna za wokal Marzena Lamch-Łoniewska, dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach Adam Pastuch oraz ksiądz Robert Kaczmarek.(-) (-)
Materiał Organizatora
25 czerwca 2013