Charytatywny Koncert Mikołajkowy

6 grudnia Opera Śląska zaprasza na charytatywny koncert mikołajkowy na rzecz "Stowarzyszenia Pielęgniarsko-Opiekuńczego z Częstochowy "Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie" pt. Muzyczne Serca Dzieciom

W koncercie reżyserowanym przez Annę Majer udział wemą soliści bytomskiego Teatru: Leokadia Duży, Justyna Dyla, Joanna Kściuczyk-Jędrusik, Ewa Majcherczyk, Sabina Olbrich-Szafraniec, Aleksandra Stokłosa, Cezary Biesiadecki, Włodzimierz Skalski, Adam Sobierajski, Tomasz Urbaniak, Juliusz Ursyn-Niemcewicz, Kamil Zdebela oraz balet i orkiestra Opery Śląskiej pod dyrekcją Tadeusza Serafina i Krzysztofa Dziewięckiego; ponadto wystąpią zaproszeni goście: Marta Król - bytomianka, wokalistka o szczególnym głosie nominowana do wielu prestiżowych nagród - w tym "Fryderyka 2012; Kasia Moś - finalistka III edycji programu "Must Be The Music", znakomita wokalistka związana z Bytomiem; wykonawcy popularnego programu telewizyjnego "Superstarcie" - Stanisław Karpiel-Bułecka (wokalista zespołu Future Folk) i Adam Sobierajski; Michał Gasz - laureat "Szansy na sukces", a obecnie wokalista w zespole Piotra Rubika.

Chęć wsparcia i udziału w koncercie potwierdziła także Joanna Racewicz - dziennikarka TVP, oraz Wojciech Pijanowski - znana postać telewizyjna, autor i prezenter wielu konkursów i programów telewizyjnych.

W programie koncertu znajdą się znane i lubiane przeboje muzyki operowej, musicalowej i rozrywkowej, m.in.: utwory z opery CARMEN i DON GIOVANNI, musicalu MY FAIR LADY, PHANTOM czy WEST SIDE STORY, i wiele, wiele innych.

Patronatem honorowym wydarzenie objął Minister Pracy i Polityki Społecznej, Prezydent Bytomia i Prezydent Częstochowy. Ideą przewodnią koncertu jest wsparcie podopiecznych Stowarzyszenia Pielęgniarsko-Opiekuńczego z Częstochowy "Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie". Stowarzyszenie powstało w 1999 roku i funkcjonuje jako zrzeszenie ludzi pragnących nieść fachową opiekę i pomoc przede wszystkim dzieciom przewlekle chorym, niepełnosprawnym i porzuconym przez biologicznych rodziców. Ten jedyny tego typu ośrodek na Śląsku jest zakładem opieki długoterminowej dla najmłodszych dzieci - noworodków i niemowląt znajdujących się w sytuacjach kryzysowych, tzn. pozbawionych czasowo lub trwale opieki rodziców, chorych - z różnym stopniem obciążeń zdrowotnych. Do chwili obecnej ponad 500 dzieciaków znalazło za pośrednictwem Stowarzyszenia oraz Ośrodków Adopcyjnych, z którymi ściśle współpracuje, nowe kochające rodziny. Stowarzyszenie obejmuje opieką nie tylko porzucane dzieciaki, ale również samotne matki znajdujące się w sytuacjach kryzysowych, służy im pomocą psychologiczną, oraz niejednokrotnie wsparciem rzeczowym. Całkowity dochód z organizacji mikołajkowego koncertu charytatywnego w Operze Śląskiej w Bytomiu (środki ze sprzedaży biletów-cegiełek oraz planowanej aukcji charytatywnej) zostanie przeznaczony na działalność statutową Stowarzyszenia Pielęgniarsko-Opiekuńczego "Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie", w szczególności pozyskane środki finansowe pozwolą na doposażenie, prowadzonego przez organizację zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego dla chorych dzieci, w nowe meble, dodatkowy sprzęt medyczny oraz rehabilitacyjno-terapeutyczny.

Serdecznie zapraszamy!

ceny biletów: 60, 50, 40 zł

Informacje i rezerwacje miejsc: Kasa biletowa Opery Śląskiej - tel. 32/39 66 815; 39 66 877; kasa@opera-slaska.pl, Dział Imprez i Reklamy Opery Śląskiej - tel. 32/39 66 808; 281 84 39; www.opera-slaska.pl; bow@opera-slaska.pl(-)
Materiał Organizatora
1 grudnia 2014