Czytelnia Dramatu

Czytelnia Dramatu prezentuje pierwszy pełnowymiarowy spektakl pod tytułem Wejście Smoka. Trailer będący adaptacją sztuki Mateusza Pakuły, jednego z najciekawszych polskich dramaturgów młodego pokolenia. Spektakl to zaskakująca tragikomedia o przemocy, pop-kulturze i tożsamości, której akcja rozgrywa się na planie... filmowym!

tekst: Mateusz Pakuła
reżyseria i choreografia: Daniel Adamczyk
konsultacje choreograficzne: Elżbieta Rojek
muzycy: Tadeusz Cieślak, Justyna Kazek, Damian Rychłowski, Maciej Wieżyński
kostiumy: Agnieszka Gurczyńska
światło: Jarosław Figura
multimedia: Piotr Lużyński
głos z offu: Wojciech Grochowalski

występują: Ewelina Drzał, Grzegorz Fiałkiewicz, Patryk Górka, Bartosz Karcz, Justyna Kazek, Celestyna Kostrubiec, Małgorzata Krasowska, Ludwika Mroczkowska, Kacper Sulowski, Mateusz Źrebiec, Jan Żórawski

produkcja: Czytelnia Dramatu, Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka" przy wsparciu finansowym rektora UMCS.

"(...) Wejście Smoka. Trailer lubelskiej Czytelni Dramatu w reżyserii Daniela Adamczyka w postaci pełnego spektaklu nabiera dużo większej mocy. Krystalizuje się jego przekaz, nie jest już tylko krytyką popkultury i zlepkiem dość przypadkowych scen, ale staje się interesującą rzeczą o... kobietach i ich triumfie (...) Całość wciąż zmienia tonację – w jednym momencie na scenie oglądamy groteskową scenę doprowadzającą widownię do śmiechu do rozpuku, by po chwili zrobiło się bardzo poważnie. Takie wahania nastroju towarzyszą całemu spektaklowi i nie pozwalają widzowi nawet na chwilę odpocząć. Przez scenę przewija się galeria barwnych postaci, z których każda tworzy oryginalną i wartą uwagi kreację. Nie wolno pominąć także ruchu scenicznego, dopracowanego w każdym elemencie i pozbawionego przypadkowości. Sceny walki z pewnością nie należały do łatwych, a jednak udało się je wypracować. W tych momentach widać umiejętność pracy aktorów w zespole oraz wzajemnego reagowania na swoje ruchy.(...)"

Wioletta Rybak, Teatralia

23 i 24 stycznia 2013 o godz. 20.00 Sala Widowiskowa
W Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka"
Ul. Radziszewskiego 16

Ilość miejsc ograniczona,
Prosimy rezerwować bilety pod nr tel. 512 812 468, lub na adres mailowy, czytelnia.dramatu@gmail.com(-)
Materiał Organizatora
23 stycznia 2013