Dajcie się ponieść fantazji

Teatr im. Hansa Christiana Andersena zaprasza serdecznie przedstawicieli mediów i instytucji kultury do wzięci udziału w niezwykłym przedsięwzięciu z okazji 65 Urodzin Teatru.

Teatr zagości w Centrum Handlowym LUBLIN PLAZA ze specjalną animowaną wystawą prezentującą elementy scenografii, kostiumy i lalki oraz projekcje filmowe. Po wystawie będzie oprowadzał Pan Andersen razem z bohaterami swoich baśni. Będzie można uczestniczyć w warsztatach plastycznych oraz tworzenia lalek, posłuchać bajek i baśni czytanych przez aktorów teatru, zrobić zdjęcia w kostiumach i maskach teatralnych, zobaczyć z bliska scenografię ze spektakli granych w teatrze, dowiedzieć się jakie rodzaje lalek występują w teatrze czym się różnią i jak można je ożywić, a także poczytać książki związane z historią teatru lalek i działalnością Teatru Andersena.

Chcielibyśmy zaprosić Państwa do tego magicznego miejsca razem ze swoimi dziećmi i zobaczyć, to co przygotowaliśmy dla mieszkańców Lublina tuż przed wielkim otwarciem. Dajcie się Państwo ponieść fantazji i wrócić na chwilę do czasów dzieciństwa.

Zapraszamy na specjalne zwiedzanie wystawy dla mediów i przedstawicieli instytucji, w piątek 4 października o g. 13:00 w lokalu na III piętrze na przeciwko Cinema City.

To magiczne miejsce teatru będzie otwarte dla publiczności w dniach: 5, 12, 19, 26, 27 października 2019 | g. 12:00 – 18:00 | III piętro, Centrum Handlowe LUBLIN PLAZA, ul. Lipowa 13 | wstęp wolny

Grupy zorganizowane będą mogły zapisać się na specjalne oprowadzanie po wystawie połączone z warsztatem plastycznym. Dzieci będą miały okazję poznać tajniki pracy aktora, lalkarza, scenografa i projektanta kostiumów, zobaczyć dzieła twórców i rzemieślników teatralnych, poznać rodzaje lalek i jak je animować, dowiedzieć się kim był Hans Christian Andersen oraz wziąć udział w konkursie plastycznym pt. „Pan Andersen w Lublin Plaza". Do wygrania będą bilety do Teatru Andersena dla całej grupy.

Zapisy online do wyczerpania miejsc | Udział bezpłatny | Szczegółowe informacje na stronie: https://teatrandersena.pl/teatr-andersena-w-c-h-plaza/Agata Will
Materiał Teatru
24 września 2019