Dla Ciebie Mamo

Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na koncert Chóru Dziecięcego p.t. „DLA CIEBIE MAMO”, podczas którego będzie można usłyszeć znane i lubiane przeboje muzyki rozrywkowej

Występ odbędzie się 15 czerwca o godz. 13. w Teatrze Wielkim w Łodzi oraz 16 czerwca 2013 r. o godz. 13 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim (al. 3 Maja 12/14).

Kierownik muzyczny i dyrygent – Waldemar Sutryk

Akompaniament – Taras Hlushko

WSTĘP WOLNY!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Informacje o Chórze Dziecięcym Teatru Wielkiego w Łodzi

Chór dziecięcy Teatru Wielkiego w Łodzi powstał w połowie marca 2012 r. z inicjatywy Waldemara Sutryka - Kierownika Chóru TWŁ. Po kilku edycjach przesłuchań wyłoniła się 60-osobowa grupa najbardziej uzdolnionych dzieci w wieku 5-15 lat.
Dzieci zadebiutowały 26 maja 2012 r. w Dniu Matki w Filharmonii Łódzkiej podczas koncertu "Va pensiero - najpiękniejsze chóry operowe" u boku Chóru TWŁ. Zaśpiewał wówczas m.in. utwór "Matka, to najpiękniejsze słowo świata", którym podbił serca nie tylko swoich mam, ale wszystkich osób zasiadających na widowni. Po tygodniach intensywnych prób Chór Dziecięcy Teatru Wielkiego w Łodzi osiągnął kolejny stopień operowej edukacji. Spośród całego zespołu, liczącego ok. 60 dzieci, wyłoniono grupkę 24 młodych chórzystów, którzy w październiku 2012 r. wzięli udział w próbach i spektaklach „Toski" Giacoma Pucciniego, wystawionej w Teatrze im. S. Jaracza. Ostatnio Chór dziecięcy Teatru Wielkiego wziął udziału w nowej inscenizacji „Toski" (premiera 17, 19 i 21 maja 2013 r.) - tym razem na zmodernizowanej scenie Teatru Wielkiego w Łodzi. W nowym sezonie artystycznym 2013/2014 najmłodszych śpiewaków łódzkiej opery będzie można usłyszeć w „Carmen" Bizeta.(-)
Materiał organizatora
4 czerwca 2013