Dwa spektakle

6, 7 i 8 czerwca Teatr Żydowski zaprasza widzów na przedstawienie kabaretowo-muzyczne "Pół żartem, pół serio" w reżyserii Szymona Szurmieja, który 18 czerwca br. obchodzi swoje 90. urodziny.
Spektakl oparty jest na tekstach przedwojennych autorów tej klasy, co Julian Tuwim, Marian Hemar, Jerzy Jurandot, Zdzisław Gozdawa, Wacław Stępień. Skecze, dowcipy i anegdoty przeplatają się z muzycznymi szlagierami, rewiowymi i estradowymi, skomponowanymi m. in. przez takie gwiazdy muzyki, jak Jerzy Petersburski, Henryk Wars czy Artur Gold.


11 czerwca o godz. 19.00 w Teatrze Żydowskim wystawione zostanie przedstawienie "Koszałki Opałki" w reżyserii Pawła Paszty, które miało swoją premierę w 2012 r. podczas IX edycji Festiwalu Singera. "Koszałki Opałki" to muzyczny i humorystyczny spektakl powstały na podstawie felietonów młodego Janusza Korczaka pisanych pod pseudonimem Hen do satyrycznego magazynu "Kolce" z przełomu XIX i XX wieku. Przedstawienie w formie kabaretu literackiego z muzyką na żywo przenosi widza do starej Warszawy i przybliża prawdziwą warszawską atmosferę, poszukuje duszy miasta. Dzięki specyficznemu poczuciu humoru i piosenkom przedwojennym, spektakl gwarantuje dużo dobrej zabawy, a także odrobinę nostalgii i zadumy. "Koszałki Opałki" to unikalna szansa na poznanie rzadko prezentowanych tekstów Janusza Korczaka w brawurowym wykonaniu.(-)
Materiał Teatru
7 czerwca 2013