Dyplom w Konsekwentnym

W Teatrze Konsekwentnym trwają przygotowania do premiery spektaklu w ramach Sceny Off. "Dzieci śmieci" to przedstawienie dyplomowe, które na deskach Konsekwentnego można oglądać od 5 lutego.

"Dzieci śmieci" na podstawie „Hallo and Goodbye” Athola Fugarda to spektakl, który od 5 lutego będzie można oglądać w ramach Sceny Off w Teatrze Konsekwentnym w
Warszawie. Przedstawienie jest spektaklem dyplomowym Marii Kwiecień – absolwentki krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej.

Brat i siostra spotykają się po latach i konfrontują swoje wyobrażenia o domu, którego nigdy tak naprawdę nie opuścili. Pragnienie odkłamania pozorów spotyka się z pragnieniem kreowania mitu o własnym początku, a potrzeba zrzucenia balastu przeszłości – z potrzebą konstruowania tożsamości i ocalenia swojego dziedzictwa. Stygmat podrzędności i biedy, fantom odrzuconej religii, widmo choroby i kalectwa – oto ciężar, z którym rodzeństwo ma wkroczyć w spóźnioną dorosłość. A ta jest w istocie świadomie powtórzonym dzieciństwem, z jego goryczą i samotnością.

Maria Kwiecień wprowadza w świat, w którym bohaterowie żyją w cieniu nieuchwytnej obecności Mamy i Taty. Sztuka Fugarda, napisana w latach sześćdziesiątych, wydała mi się w pierwszej lekturze dokładnie taka jak rzeczywistość, którą opisuje: lekko przykurzona i zatęchła, mroczna i hipnotyczna jak zagracony przez pokolenia strych albo piwnica. – mówi Kwiecień - zanurzyliśmy się w tej przestrzeni i do tej podróży – przez odrazę, wzruszenie,
współczucie, bezsilność i gniew - chcemy zaprosić widzów. Przecież każdy ma jakieś miejsce, w którym nigdy nie sprząta i truchleje na samą myśl, że kiedyś będzie trzeba.

Spektakl zrealizowany przez absolwentów krakowskiej PWST – Małgorzatę Wojciechowską (Hester), Rafała Fudaleja (Johnnie), Marysię Kwiecień (reżyseria), według sztuki południowoafrykańskiego autora Athola Fugarda pt. Hello and Goodbye. Scenografia: Sebastian Perdek, opracowanie muzyczne: Marcin Partyka.
Spektakle: 5, 6 lutego godzina 19:00 – pokazy premierowe

Rezerwacje: rezerwacja@teatrkonsekwentny.pl lub telefonicznie 509780261.
Teatr Konsekwentny ul. Boleść 2, 00-259 Warszawa, Stare Miasto(-)
Materiały Teatru
4 lutego 2009
Spektakle
Dzieci śmieci