Finał akcji „Tytka Charytatywna"

19 grudnia 2017 w Poznaniu po raz kolejny odbędzie się wyjątkowy Koncert Kolędowy „Wigilijna Tytka" z udziałem wielkich gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Wydarzenie staje się tradycją dzięki zaangażowaniu Caritas poznańskiej, poznańskiego oddziału Telewizji Polskiej, Miasta Poznań, Teatru Muzycznego w Poznaniu oraz Agencji Prestige MJM, które wspólnie przygotowują Koncert łączący piękno bożonarodzeniowych utworów z dobrem, jakim jest charytatywna pomoc ubogim. Wydarzenie poprowadzi – jak w ubiegłym roku – Anna Popek, do której dołączy Przemysław Babiarz. Wydarzenie emitowane będzie w Święta na antenie TVP2. Planowane są również powtórki na antenach regionalnych.

Koncert stanowić będzie finał przeprowadzanej w całym kraju akcji Caritas Polska „Tytka Charytatywna". W krótkich reportażach zobaczymy, gdzie i do kogo pomoc dotarła w tym roku. Po raz pierwszy akcję wesprą także zagraniczni artyści. W programie Koncertu znajdą się najbardziej lubiane polskie kolędy w przepięknych aranżacjach. Gwiazdy zaśpiewają je z towarzyszeniem chóru i orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu, a na koniec – wspólnie ze wszystkimi uczestnikami.

Koncert odbędzie się w sanktuarium Św. Józefa na Wzgórzu Św. Wojciecha w Poznaniu (kościół karmelitów) o godz. 19.00. Specjalna pula biletów jest dostępna w sprzedaży na stronie www.teatr-muzyczny.poznan.pl oraz Bilety24.pl. Emisja Koncertu zaplanowana jest na 25 grudnia (I część) oraz 26 grudnia (II część) o godz. 19.00 na antenie Programu Drugiego TVP. W trakcie transmisji planowane jest wsparcie działań Caritas poprzez zbiórkę SMS-ową.

Na Koncert zapraszają Caritas Poznań, Miasto Poznań, Telewizja Polska Oddział w Poznaniu, Teatr Muzyczny w Poznaniu, Agencja Prestige MJM, ENEA S.A. oraz Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO.

Z kolei „Energia Serc" to cykl charytatywnych koncertów w czterech miastach Polski, których pomysłodawcą i producentem jest TVP3 Poznań. W Szczecinie (2 grudnia), Gorzowie Wielkopolskim (7 grudnia), Bydgoszczy (11 grudnia) i Lesznie (14 grudnia) zabrzmią najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Wykonają je znakomici artyści, między innymi: AudioFeels, Arka Noego, Alicja Majewska, Olga Szomańska i Marek Piekarczyk. Każdy koncert to okazja, by pomóc tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Koncerty transmitowane będą na antenach oddziałów regionalnych TVP, a jeden z nich na ogólnopolskiej antenie TVP3. Współorganizatorami koncertów są Caritas, Enea oraz oddziały regionalne TVP. Partnerem strategicznym całej akcji jest ENEA S.A.

 (-) (-)
Materiał organizatora
30 listopada 2017