Finał projektu

„Opowiedz mi swoje Bałuty” to projekt Łukasza z Bałut, który zrealizował wspólnie z mieszkańcami miasta. 29 czerwca o godz. 19.00 w Teatrze Szwalnia odbędzie się finał projektu Łukasza z Bałut "Opowiedz mi swoje Bałuty" i zakończenie sezonu 2018/2019. Wstęp wolny.

Teatr Szwalnia zaprasza na uroczyste spotkanie poświęcone Bałutom z poczęstunkiem, który zagwarantują Ciągoty i Tęsknoty oraz Gorąca Kiełbasiarnia - lokale iście bałuckie! Będzie można wysłuchać krótkiego koncertu Łukasza z Bałut, ale przede wszystkim odbędzie się premierowy pokaz filmów składających się na projekt "Opowiedz mi swoje Bałuty". Nie zabraknie okazji do wspólnej rozmowy i wspomnień.

Zapraszamy osoby w każdym wieku, ze wszystkich dzielnic miasta!

"Opowiedz mi swoje Bałuty" to projekt Łukasza z Bałut, który zrealizował wspólnie z mieszkańcami miasta. Kilkanaście osób, które przed kamerą opowiedziały swoje wspomnienia z wybranych miejsc, dały możliwość zbudowania subiektywnej narracji, dalekiej od samych historycznych faktów. Przedstawimy Wam cztery impresje filmowe ukazujące sentymentalny pejzaż poszczególnych miejsc. Są to:

1. Stadion Budowlanych
2. Park Promienistych
3. Rynek Bałucki
4. tzw. Placyk i Szpitalik

Swoje bałuckie koszulki i torby zaprezentuje Kacper Zaorski. Poczęstunek ufundowały lokale Ciągoty i Tęsknoty oraz Gorąca Kiełbasiarnia.
Projekt finansowany ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi.(-) (-)
Materiał organizatora
27 czerwca 2019