Gdy niewinność zderzy się z przemocą

Multikino i British Council w ramach cyklu "Teatry brytyjskie w Multikinie" zapraszają 29 maja na specjalne pokazy scenicznej adaptacji słynnej powieści Micheala Morpurgo "War Horse" ("Czas Wojny") w reżyserii Nicka Stafforda.

National Theatre Live ponownie w Multikinie! 29 maja w wybranych kinach sieci Multikino widzowie będą mogli uczestniczyć w specjalnych pokazach "War Horse". Sztuka oparta jest na powieści jednego z najpoczytniejszych brytyjskich pisarzy dziecięcych Michaela Morpurgo pt. "War Horse" ("Czas Wojny").

"War Horse" To wzruszająca opowieść o sile przyjaźni i miłości w świecie targanym piekłem wojny, gdy niewinność zostaje zderzona z przemocą. Sztuka Nicka Stafforda, za którą był nominowany do prestiżowej Laurence Olivier Award, urzeka magią teatru, imponuje realizatorskim rozmachem i scenicznymi rozwiązaniami. W spektaklu wykorzystano naturalnych rozmiarów figury zwierząt pochodzące ze słynącej ze znakomitej sztuki kukiełkowej Handspring Puppet Company.

Po wybuchu I Wojny Światowej, Joey, ukochany koń młodszego syna Alberta, zostaje sprzedany kawalerii i wysłany do Francji. Wkrótce dostaje się pod ogień wroga i los zsyła go na niezwykłą odyseję, służy obu stronom, aby w końcu znaleźć się na ziemi niczyjej. Albert nie może zapomnieć o Joey'm i będąc zbyt młodym, żeby zaciągnąć się do wojska, wyprawia się na niebezpieczną misję, aby go odnaleźć i sprowadzić do domu.

Obsada/Produkcja:
Reżyseria: Nick Stafford
Na podstawie powieści "War Horse" ("Czas Wojny") Michaela Morpurgo
Czas trwania: ok 180 min.
Pokaz w wersji oryginalnej z polskimi napisami.

"War Horse" National Theatre Live zobaczymy w czwartek 29 maja o godzinie 18.00 w 13 kinach sieci Multikino. Zapraszamy do kin: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie.

Bilety:
40 zł - normalny
35 zł - ulgowy (Uczniowie i Studenci z ważną legitymacją, Seniorzy)
30 zł - bilet grupowy (dla grup powyżej 15 os.)
Bilety grupowe u specjalistów ds. rezerwacji grupowej w poszczególnych kinach (telefony kom. pon - pt, 9-17):

Bilety już w sprzedaży: www.multikino.pl(-) (-)
Materiał kina
20 maja 2014