Głosuj za powrotem opery w Dolomity

Zawalczmy o to razem. Jest szansa, by w czerwcu przyszłego roku opera powróciła do Dolomitów Sportowej Doliny. Plenerowe widowisko dojdzie do skutku, jeśli zmobilizujemy się i weźmiemy udział w internetowym głosowaniu. Mamy na to czas do końca listopada.Opera Śląska wystawiała swe wspaniałe widowiska w DSD w latach 2007-2011, a odbywało się to w ramach Bytomskiej Nocy Świętojańskiej. Tysiące ludzi siedzących na zboczu stoku narciarskiego mogło wówczas zobaczyć wystawiane pod gołym niebem spektakle: "Barona cygańskiego" [na zdjęciu], "Halkę", "Nabucco" oraz "Księżniczkę Czardasza". Wrażenia artystyczne były niesamowite, atmosfera wspaniała, widzów nie odstraszał nawet padający deszcz. Można nawet powiedzieć, że podkręcał on nastrój.

Niestety, z różnych przyczyn z czasem organizowanie Bytomskich Nocy Świętojańskich przerwano. Teraz jest ogromna szansa na odtworzenie tego wydarzenia, a wszystko za sprawą pochodzącej z naszego miasta senator Haliny Biedy, która jeszcze jako radna sejmiku śląskiego zgłosiła stosowny projekt do I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Zakłada on, że z końcem czerwca przyszłego roku w DSD znowu zostanie wystawiony spektakl operowy. Ta impreza mogłaby stać się świetnym zakończeniem obchodów 75-lecia bytomskiej sceny.

W ramach budżetu zgłoszono więcej projektów związanych z naszym miastem. Kolejny to Beach Party&Summer Cup 2020 - kierunek Rudziniec. Łączy on w sobie Otwarte Mistrzostwa Śląska w siatkówce plażowej oraz zabawę w rytm muzyki klubowej. Jego inicjatorzy chcą w jeden wakacyjny weekend przyszłego roku przygotować te dwie imprezy i połączyć je z akcją honorowego krwiodawstwa oraz kampanią informacyjną dla dawców szpiku.

Głosowanie na projekty zgłoszone w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego potrwa do końca listopada. Głównie od naszej aktywności zależy, czy bytomskie propozycje zyskają akceptację i zdobędą część z dziesięcio-milionowej puli. Wszystkie informacje dotyczące Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego można znaleźć na stronie internetowej projektu: bo.slaskie.pl.(-) (-)
Życie Bytomskie
22 listopada 2019