Gościnnie w Warszawie

7 marca 2013 r. /w czwartek/ o godz. 19.00 zapraszamy na arcydzieło Johanna Straussa w wykonaniu artystów Opery Śląskiej - "Baron cygański" na scenie Sali Kongresowej w Warszawie. W spektaklu wystąpią soliści, chór, balet i orkiestra Opery Śląskiej pod dyrekcją Krzysztofa Dziewięckiego.

W Operze Śląskiej w Bytomiu premiera "Barona cygańskiego" odbyła się w grudniu 2012 r. Operetka Johanna Straussa jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych dzieł kompozytora, w którym cygański żywioł przeplata się z wiedeńską elegancją, a wielkie sceny zbiorowe - z nastrojowymi ariami i duetami. To klasyczna operetka w pięknych kostiumach, barwnej scenografii ziemi węgierskiej i Wiednia, urzekająca muzyką, popisami wokalnymi i wspaniałymi scenami baletowymi. To arcydzieło gatunku o wyjątkowym uroku i porywającej sceniczności.

Sandor Barinkay pragnie odzyskać rodowe posiadłości. Nie jest to jednak łatwe.. Ojciec Barinkaya zmarł przed ćwierćwieczem na zesłaniu, a choć kraj został wyzwolony z tureckiej niewoli, majątek trafił w różne ręce. Są co prawda świadkowie pamiętający tamte czasy - chociażby stara Cyganka Czipra, która chętnie świadczyć będzie na rzecz młodego Sandora. Jednak przedsiębiorczy hodowca świń - Kalman Żupan - nie bardzo jest zadowolony z przywrócenia majątku prawemu właścicielowi. Za to chętnie wydałby za Sandora swoją córkę Arsenę. Ta jednak zakochana jest z wzajemnością w Ottokarze - synu swojej bony Mirabelli. Jest w tej operetce też i skarb, który ponoć ojciec Sandora zdobył na Turkach a następnie gdzieś ukrył.. Pojawia się też piękna cyganka Saffi, której wdziękom Sandor oprzeć się nie może; przystaje więc do Cyganów i przyjmuje tytuł barona cygańskiego Tak zaczyna się akcja operetki, prowadząca - po wielu perypetiach i zawiłościach - do szczęśliwego finału.

Urzekająca muzyka! Ponad 150. wykonawców! Barwne i pełne humoru widowisko!

Ceny biletów: 120 zł, 100 zł, 70 zł, 50 zł, 40 zł, 30 zł

Bilety dostępne na: www.opera-slaska.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl(-)
Materiał Opery
7 marca 2013
Spektakle
Baron cygański