Hasło przewodnie - HARMONIA

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji będzie HARMONIA i to ona będzie inspiracją dla wszystkich festiwalowych wydarzeń i wykonawców.

PROGRAM:

- 21 września (środa)

Godz. 18:00 - ELEKTRO MOON VISION | COSMOSONIC
Audiowizualna instalacja modułowa, która zagości w przestrzeniach Filharmonii podczas festiwalu MDF, to czteroetapowa podróż przez fragment Układu Słonecznego. Twórczy duet ELEKTRO MOON VISION – Elwira Wojtunik i Popesz Csaba Láng – wykorzystali obraz, światło, technologię AR oraz... muzykę opartą na autentycznych dźwiękach kosmosu udostępnionych przez NASA. Każdy będzie mógł doświadczyć niezwykłej harmonii płynącej prosto z ciał niebieskich.

Godz. 19.00 - Marcin Kydryński – wystawa fotografii
Nieodłączną częścią MUSIC.DESIGN.FORM Festival są wystawy, które co roku gromadzą liczną publiczność zainteresowaną sztuką. W tym roku dzięki niepowtarzalnym fotografiom Marcina Kydryńskiego przenikająca festiwal harmonia zagości także w Galerii Poziom 4.

Godz. 20:00 - Iluminacja budynku oraz JIMEK & HAŁAS | Ballady i Romanse
Tegoroczną edycję festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM otworzy wyjątkowy projekt Jacka Hałasa i Radzimira Dębskiego. Muzyczne połączenie tradycji i współczesności przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii zostanie zrealizowane w dwóch przestrzeniach. Będzie muzyczną metaforą tak zwanych obrzędów przejścia – rytuałów, które zmieniają życie człowieka dążącego do osiągnięcia harmonii z samym sobą i światem.

- 22 września (czwartek)

Godz. 18:00 - Forum harmonii - Dyskusja
W ramach piątej edycji festiwalu MDF, podczas otwartego forum dyskusyjnego z udziałem prelegentów i zaproszonych uczestników, będzie rozważane pojęcie HARMONII w różnych jej aspektach.

Godz. 20:00 - Iluminacja budynku

Godz. 21:00 - TOMEK TORRES | Sonic Energy - Koncert muzyki relaksacyjnej
Po dyskusji widzowie doświadczą harmonii dzięki koncertowi Tomka Torresa i Pauliny Łaby-Torres. Przy pomocy mis i gongów tybetańskich oraz handpana (instrumentu perkusyjnego przypominającego dwie połączone misy), stworzą oni idealne warunki do wyciszenia i medytacji. Ich występ połączony będzie z medytacją prowadzoną przez znaną joginkę Ałłę Raginis, która pozwoli uczestnikom doświadczyć stanu głębokiej relaksacji i odprężenia.

- 23 września (piątek)

Godz. 20:00 - Iluminacja budynku

Godz. 21:00 - MAX COOPER | Unspoken Words - Koncert elektroniczny
Piątkowy wieczór festiwalowy upłynie pod znakiem muzyki elektronicznej. Swój najnowszy projekt „Unspoken Words" zaprezentuje brytyjski didżej i producent, wiodący artysta międzynarodowej sceny elektronicznej – Max Cooper.

- 24 września (sobota)

Godz. 20:00 - Iluminacja budynku oraz MESSAGES QUARTET & GRZEGORZ SADOWSKI | Dialog między wymiarami
Jakie jest znaczenie harmonii w muzyce? Czym była ona kiedyś, a czym jest dzisiaj? Czy w XXI wieku muzyka rezonuje z dziedzictwem naszych przodków i czerpie ze swoich początków? Pytania te zadali sobie stażyści biorący udział w międzynarodowym projekcie Music.Multimedia.Management. tworząc od podstaw jedno z wydarzeń w ramach festiwalu MDF.

- 25 września (niedziela)

Godz. 12:00 - Korzenie dźwięku | Prastara harmonia lasu
Podczas piątej edycji MDF Festival harmonii będą mogły doświadczyć także dzieci. W tym roku EduFilharmonia przygotowała dla młodych melomanów sobotnie spotkanie z harmonią lasu, której wspólnie z artystami poszukają pośród leśnej flory i fauny.

Godz. 19:00 - Evening with CHINA MOSES & TROY MILLER
Niedzielny koncert finałowy MDF, to co roku muzyczna wisienka na festiwalowym torcie. Nie inaczej będzie podczas piątej edycji, którą zakończy muzyczne wydarzenie niezwykłej wokalistki – Chiny Moses. Mocny, zmysłowy wokal artystki w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej przeniosą widzów do harmonijnego świata jazzu i symfoniki.

Godz. 20:00 - Iluminacja budynku.Małgorzata Klimczak
Dziennik Teatralny Szczecin
3 września 2022