Intensywny styczeń w Teatrze Groteska

10 stycznia (wtorek), wyjątkowo o godz. 19 odbędzie się kolejna odsłona KODU MISTRZÓW. Tym razem gościem będzie prof. Jerzy Vetulani – wybitny neurobiolog, biochemik i profesor nauk przyrodniczych. Rozmowę poprowadzi Agnieszka Malatyńska. Spotkanie odbędzie się w Sali Teatralnej. Obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać w kasie Teatru.

Po raz kolejny zagramy kultowe i uwielbiane przez młodą widownię spektakle: „Anię z Zielonego Wzgórza" (4–8 stycznia) oraz „Przygody Tomka Sawyera" (17–19 stycznia). Warto zadbać o to, aby sztuki zobaczyły dzieci w wieku szkolnym – obydwie pozycje książkowe są lekturami 5. klasy szkoły podstawowej.

W Repertuarze dla Dorosłych powraca uniwersalny „Kandyd, czyli optymizm" oparty na oświeceniowej satyrycznej powiastce filozoficznej Woltera. Efektowne koncepty, barwne kostiumy, żart słowny i sytuacyjny tworzą żywiołowe i zabawne przedstawienie. Spektakl będzie można zobaczyć 13, 14 i 15 stycznia o godz. 19 w Sali Teatralnej Groteski. Zachęcamy do rezerwacji biletów.

W drugiej połowie miesiąca, 21 stycznia (sobota) w godz. 10 – 15, przygotowaliśmy warsztaty doskonalące dla nauczycieli i wychowawców pt. „Ekspresja plastyczna w teatrze". Na zajęcia można się zapisywać, wysyłając zgłoszenie na adres d.jarzyna@groteska.pl. Koszt uczestnictwa to 60 zł. Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat.

Również 21 stycznia 2017 roku o godz. 17 w Auli Św. Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się premiera charytatywnego montażu teatralnego pt. „Uwierz w Boże Narodzenie" w reżyserii Lecha Walickiego. Wystąpią w nim dzieci niepełnosprawne z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Juszczynie wraz z aktorami Teatru Groteska. Bilety-cegiełki na przedstawienie można zarezerwować pod numerem telefonu 604 078 076 lub kupić bezpośrednio przed Jasełkami. Koszt to 10 zł. Całkowity dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na doposażenie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Juszczynie.

Wciąż trwa sprzedaż biletów na 4. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy MATERIA PRIMA. Dzięki temu przedsięwzięciu w lutym 2017 r. Kraków stanie się stolicą teatru formy i teatru tańca. Występujące grupy udowodnią, że na scenie nie ma rzeczy niemożliwych, a prawdziwa sztuka może fascynować kolejne pokolenia, niezależnie od rasy, narodowości, wyznania, poglądów politycznych czy wieku. Podczas Festiwalu MATERIA PRIMA zaprezentują się teatry z Wietnamu, Kanady, USA, Włoch, Szwajcarii, Niemiec, Francji, Holandii, Litwy. Gwiazdą 4. edycji będzie Daniele Finzi Pasca, twórca sukcesów Cirque Du Soleil. Warto również zwrócić uwagę na spektakle NoGravity Dance Company, Compagnie Marie Chouinard czy Jakop Ahlbom.

Bilety można nabyć w Kasie Teatru lub na stronie www.materiaprima.pl.

 (-) (-)
Teatr Groteska
4 stycznia 2017