Jury

Na deskach Teatru Studyjnego, Teatru Nowego, EC1 i AOIA o festiwalowe laury, uwagę widzów i dobre słowo krytyków rywalizować będą studenci wydziałów aktorskich Akademii Teatralnej w Warszawie, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Filii we Wrocławiu oraz Szkoły Filmowej w Łodzi. Nagrody przyzna jury w składzie:

Agata Duda-Gracz. Reżyser, scenograf, scenarzysta. Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim i reżyserii dramatu w Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Autorka 36 spektakli realizowanych w Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Gdyni i w Warszawie oraz 41 scenografii. Laureatka nagrody Złotego Yorika, 3 Złotych Masek, 2 Ludwików, Złotego Lauru za Mistrzostwo w Sztuce, nagrody Głównej na Festiwalu Interpretacji Sztuki Współczesnej oraz nagrody Primus Inter Pares.

Marta Nieradkiewicz. Urodzona w 1983 roku. Ukończyła PWSFTviT w Łodzi. Za rolę Sylwii w filmie Tomasza Wasilewskiego „Płynące wieżowce" otrzymała nagrodę za Najlepszą Drugoplanową Rolę Kobiecą na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2013 roku. Była aktorką w Teatrze Polskim w Bydgoszczy (2008-2012), Teatrze Dramatycznym w Opolu (2012-2013). Od 2013 w zespole Narodowego Teatru Starego w Krakowie. Nieradkiewicz jest znana również z serialu „Barwy szczęścia", w którym grała główną rolę. W 2014 roku zagrała w teledysku do piosenki Dawida Podsiały „No".

Tomasz Wasilewski. Urodzony w 1980 roku. Scenarzysta i reżyser, ukończył PWSFTviT w Łodzi. Jego pełnometrażowy debiut „W sypialni" miał międzynarodową premierę na festiwalu w Karlovych Varach. Drugi film Tomasza Wasilewskiego „Płynące wieżowce" wygrał m.in. prestiżową sekcję konkursową „East of the West" festiwalu w Karlovych Varach. Tomasz Wasilewski otrzymał także nagrodę za reżyserię podczas Transilvania International Film Festival, nagrodę publiczności na Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu oraz nagrodę dla Młodego Talentu Reżyserskiego podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Trzeci film Tomasza Wasilewskiego „Zjednoczone Stany Miłości" miał swoją premierę podczas tegorocznego Festiwalu Berlinale, a reżyser otrzymał Nagrodę Srebrnego Niedźwiedzia za najlepszy scenariusz.

Bartosz Szydłowski. Urodzony w 1968 roku we Wrocławiu, ukończył filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Wydział Reżyserii Dramatu krakowskiej PWST.
W latach 1996 - 2004 założył i prowadził Stowarzyszenie Teatralne „Łaźnia" na ul. Paulińskiej 28 – niezależną scenę teatralną, kultowe miejsce awangardowej twórczości i imprez na krakowskim Kazimierzu. Reżyserował sztuki Tankreda Dorsta, Sławomira Mrożka, Dei Loher i Sarah Kane. Był pomysłodawcą i dyrektorem Festiwalu Genius Loci, k†óry przez 7 edycji prezentował najciekawsze miejsca teatralne Polski i Europy. W roku 2005 przeniósł swoją działalność do Nowej Huty. Powstaje Teatr Łaźnia Nowa - instytucja mocno zaangażowana w życie lokalnej społeczności. Łaźnia Nowa łączy działalność społeczną, partycypacyjną, z funkcją nowoczesnego domu produkcyjnego, gdzie powstają spektakle m.in. takich twórców jak: Monika Strzępka, Michał Borczuch, Iga Gańczarczyk, Marcin Wierzchowski, Paweł Kamza, Iwan Wyrypajew, a nawet Krystian Lupa. Sam reżyseruje spektakle z udziałem mieszkańców dzielnicy: „Edyp – tragedia sentymentalna z Nową Hutą w tle" czy „Moralność Pani Dulskiej, czyli w poszukiwaniu zagubionego kramu", "Krwawe wesele" wg Lorki, „Fakir, czyli optymizm" wg opowiadania S. Mrożka, "Konradmaszyna" M. Pakuły, "Klub miłośników filmu Misja" J. Janiczak, "Wejście smoka. Trailer" M. Pakuły. Ostatnią produkcją był "Przypadek Krzysztofa Kieślowskiego" z premierą 4 marca 2016. Szydłowski jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Boska Komedia. Od września 2016 będzie pełnił również obowiązki dyrektora artystycznego w Teatrze im. J. Słowackiego.

Wioletta Laszczka. Naczelnik Wydziału Szkolnictwa Wyższego. Departament Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.(-) (-)
Materiał organizatora
10 maja 2016