Kapitalny maj

W maju na afiszu pojawią się dwie nowości z programu tegorocznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej: premierowy "Dżob" Konrada Imieli i Mariusza Kiljana oraz spektakl muzyczny "Pawlak & Pigoński - Nic dla mnie"

"Dżob"
Dawniej "chałtura", dziś "dżob". Występ aktora, wokalisty, tancerza, akrobaty, tresera dzikich zwierząt na imprezie firmowej, festynie, uświetnienie wręczania jakichś medali. Podskórna rzeka showbiznesu. Utrzymanie dla wielu artystów. Dla Konrada Imieli i Mariusza Kiljana "bicie dżobów" (czyli "udział w chałturze") było niegdyś podstawowym źródłem utrzymania. Podczas spektaklu usłyszymy takie piosenki jak "Ore, ore", "Komu dzwonią", "Czarny Alibaba" czy "Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma", a wszystko to okraszone opowieściami z "dżobów", "bitych" przez owych panów niejednokrotnie...
13 maja, godz. 19 oraz 15 maja, godz. 17 i 20
Studio TVP Wrocław, ul. Karkonoska 10
bilety 40 zł

"Nic dla mnie"
Piosenki napisane i śpiewane przez Sebastiana Pawlaka, aktora TR Warszawa, z dużą dawką analogowej elektroniki Daniela Pigońskiego w stylu końca lat 70.
Piosenki o miłości? Raczej o potrzebie miłości, o miłości niespełnionej, spełnionej nie tak, jak byśmy tego oczekiwali, o ranach, jakie wzajemnie sobie zadajemy, o samotności, o zagubieniu w świecie, który zwariował już doszczętnie, o bólu, o pustce - śpiewane ostro, brudno, ciężko, choć bardzo zarazem lirycznie. Czyste emocje, bez taryfy ulgowej, bez pudru, cekinów i piór.
27 i 28 maja, godz. 20
Mała Scena Capitol, ul. Piłsudskiego 72
bilety 25 zł

Fragmenty spektakli można obejrzeć na You Tube
"Dżob": http://www.youtube.com/watch?v=DY_XygYcaMQ
"Nic dla mnie": http://www.youtube.com/watch?v=eTvJ0Db9l28(-)
Materiały Teatru
4 maja 2011