Klasyka w Tęczy

Spektakl w reż. Stanisława Ochmańskiego to przedstawienie marionetkowe. Widowisko adresowane jest do dzieci w wieku od 4 lat a także do tych dorosłych, którzy nie zatracili dziecięcej wrażliwości w odczuwaniu świata.

W ramach akcji "Czwartki dorosłego widza", Teatr Lalki Tęcza w Słupsku zaprezentuje „Švejka" według prozy Jaroslava Haška, w reżyserii Joanny Zdrady.

Spektakl można będzie zobaczyć na scenie przy ul. Waryńskiego w Słupsku 8 listopada, o godz. 19.00.

Lekka forma, balansująca na krawędzi klaunady, jest pretekstem do wypowiedzi na temat jednego z najkrwawszych konfliktów zbrojnych w historii. Pod pozorami dowcipu Szwejk piętrzy sensy, a humor i parodia stają się sposobem na przetrwanie czasu wielkich społecznych i politycznych zmian. W tytułową rolę wcieli się Maciej Gierłowski.

Notki o twórcach:
Joanna Zdrada - Absolwentka Vysokej Školy Múzických Umení w Bratysławie - kierunek reżyseria teatralna i dramaturgia (licencjat) oraz reżyseria teatralna (magister). Odbyła półroczne stypendium w Drama Department of Goldsmiths University of London. Stypendystka Ministra Edukacji Narodowej i Sportu, Rządu Rzeczypospolitej Polskiej i Visegrad Fund. Współpracuje z teatrami w Polsce, w Czechach i na Słowacji.
Pavel Hubička - absolwent Wydzialu Scenografii w Katedrze Alternatywnego Teatru Akademii Muzycznej w Pradze. Pracował w Studiu Filmu Animowanego w Pradze oraz jako etatowy scenograf w Naivnim Divadle w Libercu. Wielokrotnie współpracował ze znanym czeskim reżyserem Petrem Nosalkiem oraz kompozytorem Pavlem Helebrandem. Zaprojektował scenografie i kostiumy do ponad 140 spektakli w Czechach, Polsce, Estonii, Rosji, Szwecji, Słowacji i na Węgrzech.

REPERTUAR w październiku i listopadzie 2018 r.
Sobotnie i czwartkowe spektakle w siedzibie Tęczy przy ul. Waryńskiego w Słupsku:

sobota, 20 października
godz. 11.00 - „Piękna i Bestia"

sobota, 27 października
godz. 11.00 - „Piękna i Bestia"

sobota, 3 listopada
godz. 11.00 - „Ignatek szuka przyjaciela"

czwartek, 8 listopada
godz. 11.00 - „Švejk"

sobota, 10 listopada
godz. 11.00 - „Niedźwiedź i Masza"

sobota, 17 listopada
godz. 11.00 - „Pippi Pończoszanka"

sobota, 24 listopada
godz. 11.00 - „Szewc Kopytko i Kaczor Kwak"

Zapraszamy. Zespół promocji PTL Tęcza w Słupsku.
Repertuar może ulec zmianie.

Można rezerwować biletyna kolejny pokaz „Švejka"(-) (-)
Materiał Teatru
19 października 2018
Spektakle
Piękna i Bestia