Klasyki w Operze Kameralnej

Rok 2021 jest dla Warszawskiej Opery Kameralnej szczególny. To właśnie w tym roku obchodzimy 60. rocznicę działalności naszej instytucji.
To wyjątkowy czas wypełniony premierami i kolejnymi twórczymi wyzwaniami. Zapraszamy do oglądania wydarzeń na scenach naszych teatrów oraz spektakli dostępnych online.


"Paszport do Buenos Aires"

Tango z Plácido Domingo Jr - Basen Artystyczny, M. Konopnickiej 6 - 12 i 14 października 2021

12 i 14 października zapraszamy Państwa na niezwykły koncert - pełen przebojów z lat międzywojennej Polski, przeplatanych nostalgicznymi dźwiękami tanga. W roli Ducha Tanga pojawi się Plácido Domingo Jr .

Hadrian Tabęcki i zespół Tango Attack będą towarzyszyć w sentymentalnej podróży Gladys, granej przez Alicję Węgorzewską. Marek Kaliszuk, jako młody dziennikarz, stanie się świadkiem i jednocześnie uczestnikiem opowieści...

Premiera ,,Nocnego dzwoneczka" i „Tłustego czwartku'' G. Donizettiego
Teatr Warszawskiej Opery Kameralnej - al. Solidarności 76 B

20 października o godz. 19.00 w Warszawskiej Operze Kameralnej odbędzie się premiera ,,Nocnego dzwoneczka" i „Tłustego czwartku'' Gaetano Donizettiego.

"Nocny dzwoneczek" to historia porzuconego kochanka, który staje się natrętnym stalkerem. Zrobi wszystko, żeby ta, którą kocha nie spędziła poślubnej nocy z małżonkiem. Gdy tylko młoda para ma zamknąć drzwi sypialni, w domu rozlega się dźwięk dzwonka u drzwi. I tak kilka razy, aż do rana. Operowa farsa o przebiegłym prześladowcy, który uknuł zabawną zemstę.

Tylko atmosfera kończącego się karnawału tłumaczy grzeszki, które popełniają bohaterowie tej zwariowanej komedii, jaką jest "Tłusty czwartek". Nina kocha Teodora. Ale ojciec chce ją wydać za Ernesta – całkiem miłego i jak się okazuje sprytnego chłopaka. Młodzi wraz z grupą przyjaciół knują wymierzony w Ernesta spisek. Ten jednak nie pozostaje im dłużny – także ma swój plan. Kto zwycięży i poślubi Ninę?

"Don Giovanni" W. A. Mozarta
Teatr Warszawskiej Opery Kameralnej - al. Solidarności 76 B - 6 i 7 listopada 2021

"Don Giovanni", którego premiera odbyła się podczas 30. Festiwalu Mozartowskiego, to tytuł, którego nie mogło zabraknąć w czasie jesiennego sezonu!

6 i 7 listopada nasi widzowie mogą ponownie obejrzeć tę nietuzinkową operę w nowej inscenizacji Michała Znanieckiego.

"Dziadek do Orzechów" P. Czajkowskiego
Basen Artystyczny, M. Konopnickiej 6 - 3-5, 10-12 grudnia 2021

Opowieść o czasie Bożego Narodzenia, marzeniach i dzieciństwie – Dziadek do orzechów Piotra Czajkowskiego, to jeden z najbardziej znanych tytułów baletowych na świecie.

Ten spektakl uruchomi w widzach dziecięcą wyobraźnię, wzruszy, opowiadając o – jak pisał E. T. A. Hoffmann – „krainie, pełnej błyszczących lasów gwiazdkowych, przezroczystych pałaców marcepanowych, słowem, najpiękniejszych i najcudowniejszych rzeczy, które się widzi, jeśli się patrzeć umie".(-) (-)
Materiał Teatru
13 października 2021