Kolejna runda spotkań z pisarzami

Po wakacjach rusza kolejna runda spotkań ze znakomitymi pisarzami, których zaprosiła do Czerwionki-Leszczyn Fundacja Szafa Gra. W ramach projektu „pre_tekst: od książki do sztuk", który Fundacja realizuje wspólnie z Biblioteką Publiczną, jesienią będziemy gościć kolejne znane nazwiska ze świata literatury.

We wrześniu zapraszamy na spotkania z pisarzami, którzy opowiedzą o retoryce dziecięcej oraz sztuce reportażu.

7 września 2017r. o godz. 9:00 i 11:00 w Bibliotece Publicznej odbędą się warsztaty z Michałem Rusinkiem. Autor poetyckich książek dla dzieci jest znany także jako były sekretarz Wisławy Szymborskiej, obecnie prowadzi fundację jej imienia. W Czerwionce-Leszczynach spotka się z najmłodszymi, dla których napisał m.in. Pypcie na języku oraz Wierszyki domowe. Sześć i pół tuzinka wierszyków Rusinka.

26 września 2017r. o godz. 17:00 zapraszamy natomiast na spotkanie z małżeństwem pisarzy, Grażyną i Wojciechem Jagielskimi. Oboje opowiedzą o swojej pracy związanej z reportażem – w 2013r. autorka wydała przejmującą książkę Miłość z kamienia, w której opisała związek z najbardziej znanym polskim korespondentem wojennym.

Przygotowując się do spotkania z pisarzami polecamy lekturę ich książek dostępnych w Bibliotece Publicznej.

W kolejnych miesiącach Bibliotekę odwiedzą m.in. Szczepan Twardoch i Andrzej Pilipiuk. Więcej informacji na stronie www.szafagra.org oraz na facebookowym profilu Fundacji Szafa Gra. Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny.
Projekt realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 (-) (-)
Materiał organizatora
25 sierpnia 2017