Koncert karnawałowy 14 lutego

Tradycyjnie w karnawale zapraszamy na koncerty specjalne. W 2014 roku okres zimowych zabaw i balów jest bardzo długi i obfituje w wiele okazji do towarzyskich spotkań i koncertów. W lutym nieprzypadkowo do Opery zapraszamy 14 lutego. Przyjdźcie Państwo do nas w towarzystwie tych, których darzycie szczególną sympatią, a może nawet czymś więcej…

Podczas tego wyjątkowego wieczoru będzie można wysłuchać najpiękniejszych arii solowych i duetów, opowiadających o płomiennej miłości i namiętności, nierzadko prowadzących do zguby - m.in. z „Halki", „Napoju miłosnego", „Madamy Butterfly", „Rigoletto" czy „Wesołej wdówki" oraz songów musicalowych np. „Południowy Pacyfik". Wystąpią soliści - Ewa Biegas, Iwona Socha, Bożena Zawiślak-Dolny oraz Tomasz Kuk, Andrzej Lampert i Przemysław Rezner, a także Balet i Orkiestra pod dyrekcją Warcisława Kunca.

Gościem specjalnym koncertu będzie, zapewne dobrze znany nam wszystkim, prof. Zbigniew Lew-Starowicz. Razem z Zespołem Opery Krakowskiej wystąpi także grupa The Reivers, której repertuar, chociaż mocno związany z muzyką klasyczną, czerpie zarówno ze szkockiej tradycji muzycznej, irlandzkich tańców czy szkockich lamentów. Nie obejdzie się zatem bez niespodzianek, nie tylko muzycznych ...(-)
Materiał Teatru
13 lutego 2014