Koncert przeciw przemocy

22 czerwca 2011 (środa) o godzinie 20:00 Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu zaprasza na koncert przeciw przemocy "Agresję Miłością"

Rok temu spotkałem się z agresją. - Mówi Konrad Imiela, pomysłodawca i reżyser koncertu -  Padłem ofiarą brutalnego napadu ulicznego, który spowodował wielkie zamieszanie w życiu mojej rodziny. Był dla mnie lekcją i inspiracją. Jestem artystą, więc najlepszym dla mnie sposobem odreagowania tego zdarzenia jest twórczość. Chcę podzielić się nią z widzami. Po tamtym wydarzeniu odczułem gigantyczną falę pozytywnej energii od mojej rodziny, przyjaciół i osób zupełnie mi obcych. Chcę im podziękować. Wiele osób rozmawiało ze mną o tym incydencie. Zauważyłem, jak mocno tkwi w nas potencjał nienawiści, odreagowania i zemsty. Mało kto zastanawia się nad przyczynami agresji, źródłami frustracji prowadzącej bandytów do ich ofiar. Agresja rodzi agresję. Chcę, wraz z widzami tego koncertu, zastanowić się nad tym.

To nie będzie edukacyjna pogadanka. To będzie koncert muzyczny do którego zaprosiłem moich przyjaciół. Zaśpiewamy piosenki - impresje dotyczące przemocy, jej źródeł, skutków i lekarstw na nią. Kilka z nich zostanie wykonane po raz pierwszy. A poza tym Brecht, Szekspir, Kleyff i inni autorzy. Zaśpiewamy, zagramy na instrumentach i Synagodze pod Białym Bocianem, której wnętrze może być niezwykłym instrumentem muzycznym.

W programie koncertu między innymi:

- Bente Kahan zaśpiewa "nigun" - w żydowskiej tradycji to forma śpiewanej modlitwy bez słów, radosna lub lamentacyjna.
- W wykonaniu L.U.C.-a usłyszymy premierowy utwór, skomponowany specjalnie na tę okazję - własną piosenkę premierowo zaśpiewa także Sambor Dudziński.
- Tomasz Leszczyński i Łukasz Wójcik zaśpiewają jedną z piosenek z musicalu "Hair" - "Jak wspaniały człowiek jest" z tekstem Williama Shakespeare\'a. Z "Hair" pochodzi także piosenka Justyny Antoniak "Czemu ludzie są bez serca"
- Emose Uhunmwangho wykona "Blues o wielkim mieście" Bertolta Brechta i Kurta Weilla.
- Konrad Imiela zaśpiewa "Drugi Finał" z "Opery za trzy grosze" i "Huśtawki" Jacka Kleyffa"(-)
Materiały Organizatorów
21 czerwca 2011