Konferencja Tańca po raz 20. zagości w Bytomiu

Po raz dwudziesty w Bytomiu spotkają się najciekawsze zespoły taneczne z całego świata. Impreza, która co roku elektryzuje taneczny świat w Polsce i zagranicą, obchodzi jubileusz 20-lecia.

Na zaproszenie Śląskiego Teatru Tańca do Bytomia przyjadą zespoły prezentujące różnorodne style i techniki. W czasie tegorocznej konferencji zobaczymy 12 niezwykłych spektakli tanecznych. W ślad za poprzednimi edycjami można zakładać, że każdy spektakl zobaczy pół tysiąca osób.

Od 30 czerwca do 7 lipca na bytomskiej scenie zobaczymy m.in. takich artystów jak: ULTIMA VEZ (Belgia), YOSSI BERG & ODED GRAF (Izrael), JENS, BJERREGARD (Dania), POLSKI TEATR TAŃCA, MUFMI TEATR, TAŃCA, FOLKWANG TANZSTUDIO (Niemcy). 

Bytomskie święto tańca to także warsztaty z pedagogami z całego świata. Adepci tańca z całej Polski wezmą udział w szerokim wachlarzu zajęć. Od tańca afrykańskiego, jogę dla tancerzy, latino fusion, taniec brzucha aż po polską technikę tańca współczesnego, taniec klasyczny, jazz, house i hip-hop. 

W czasie tygodniowego karnawału tańca Bytom będzie gościł 12 spektakli, 35 warsztatów, 6000 widzów, 200 młodych tancerzy - uczestników warsztatów Wszystko za sprawą Śląskiego Teatru Tańca, Urzędowi Miasta w Bytomiu, Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz rzeszy partnerów wydarzenia.(-) (-)
Materiał Teatru
6 czerwca 2013