Koniec lata

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu zaprasza na letnie wydarzenia. Artyści pracują bez wakacyjnej przerwy, a podwoje Pałacu Dąmbskich stoją otworem dla mieszkańców i turystów. W programie przedstawienia, koncerty muzyczne i warsztaty w Toruniu, Włocławku, Bydgoszczy i Ciechocinku.

Teatr Muzyczny w Toruniu nie przerywa pracy do końca wakacji. W drugiej połowie sierpnia zobaczymy kolejne pokazy spektaklu „Siostry Parry" w reżyserii Piotra Szalszy, posłuchamy muzyki klasycznej, nie zabraknie również tanga argentyńskiego oraz poezji śpiewanej.

Sierpień z musicalem

13 i 14 sierpnia o godz. 19:00 artyści zapraszają do Pałacu Dąmbskich w Toruniu na ostatnie letnie pokazy musicalu „Siostry Parry". 17 sierpnia musical obejrzeć będzie można w Miejskim Centrum Kultury w Ciechocinku.

„Siostry Parry" Michaeli Ronzoni to premierowa produkcja Teatru Muzycznego. Historia dwóch żydowskich sióstr, wyruszających z galicyjskiego miasteczka do Nowego Jorku w pogoni za lepszym życiem, została ciepło przyjęta przez widownię podczas czerwcowej premiery. Muzyka swingujących lat 20-tych ubiegłego wieku, zderzona jest z przedstawieniem ciężkiego losu imigranta, którego złudzenia szybko weryfikuje rzeczywistość. Piosenki śpiewane po polsku i w jidysz przeplatają się z rewiowymi numerami angielskimi i niemieckimi. W oprawie muzycznej, oprócz muzyki rozrywkowej epoki, znalazły się również tradycyjne pieśni żydowskie. Znakomite aktorstwo i choreografia czynią to dwugodzinne spotkanie z musicalem wyjątkowym. Ceny biletów: normalny 45 zł, ulgowy 35 zł.

Święto tanga argentyńskiego w Pałacu Dąmbskich

Wtorek 12 sierpnia upłynie pod znakiem tanga argentyńskiego. Dźwięki tanga klasycznego oraz nuevo tango popłyną z instrumentów Quinteto Rapido – krakowskiego zespołu pasjonującego się twórczością Astora Piazzoli. Artyści zapraszają na warsztaty tanga oraz występ tancerzy szkoły Jagielski Dance Project o godzinie 16. Zapisy na warsztaty odbywają się pod adresem e-mail promocja@teatrmuzyczny.torun.pl. Wieczór tanga argentyńskiego w Pałacu Dąmbskich zwieńczy koncert zespołu o godzinie 19.

Następnego dnia wydarzenie przenosi się do Centrum Kultury Browary B we Włocławku. Warsztaty rozpoczną się o godz. 17:00, na koncert zapraszamy o 19:00. Ostatni koncert Quinteto Rapido odbędzie się w Domu Zdrojowym w Ciechocinku 14 sierpnia o godz. 16.00.

Bilety na wszystkie koncerty zespołu: normalny 20 zł, ulgowy 15 zł.

Muzyka klasyczna dla starych i młodych

W samo południe 17 sierpnia w Pałacu Dąmbskich wystąpi duet wokalno-instrumentalny Dominiki Eski (fortepian) oraz Karola Bartosińskiego (kontratenor). Koncert „Arcydzieła muzyki klasycznej w duecie i solo" realizowany jest w ramach cyklu „Niedziela dla seniora/Integracja międzypokoleniowa". Wstęp wolny.

Recitale Leszka Długosza w Ciechocinku, Toruniu i Bydgoszczy

Najpiękniejsze piosenki, zabawne anegdoty i wiersze. Tego mogą spodziewać się widzowie na koncertach Leszka Długosza. Artysta związany przez wiele lat z Piwnicą pod Baranami, laureat Nagrody Artystycznej Miasta Krakowa, autor piosenek takich jak „Berlin 1913", „Dzień w kolorze śliwkowym" wystąpi w trzech miastach naszego regionu. 22 sierpnia w Ciechocinku o godz. 19:30, następnego dnia w Toruniu o godz. 19:00 oraz w Bydgoszczy, 24 sierpnia w ramach cyklu „Niedziela dla seniora/Integracja międzypokoleniowa" o godzinie 18:00. Bilety: 20/30 zł.(-)
Materiał Teatru
13 sierpnia 2014