Kontrola w Teatrze Nowym

W piątek w Teatrze Nowym zaczęła się kontrola finansowa. - Do magistratu docierały sygnały o nieprawidłowościach i postanowiliśmy je sprawdzić - wyjaśnia Magdalena Sosnowska z biura prasowego UMŁ.

Także w piątek miało dojść do spotkania byłego dyrektora Teatru Nowego Zbigniewa Brzozy z wiceprezydent Wiesławą Zewald. Ale nie doszło. - Pani prezydent poprosiła o spotkanie w późniejszym terminie - przyznaje Brzoza.

Przypomnijmy: Zewald spotkała się już z Brzozą przed tygodniem. Z informacji "Gazety" wynika, że łódzkie władze rozważają zaproponowanie Brzozie powrotu do teatru, tym razem na stanowisko dyrektora naczelnego (przed odwołaniem w ogłoszonym przez Jerzego Kropiwnickiego referendum Brzoza pełnił funkcję dyrektora artystycznego). Po ujawnieniu przez "Gazetę" tych informacji do redakcji wpłynęło pismo protestacyjne podpisane przez kilkoro pracowników teatru - m.in. główną księgową Walentynę Ekiel, kierowniczkę literacką Bożennę Jędrzejczak i przewodniczącego NSZZ "Solidarność" Jerzego Krasunia.

A w tym tygodniu Zewald rozmawiała z obecną dyrektorką artystyczną teatru Mirosławą Marcheluk.wiew
Gazeta Wyborcza Łódź
13 marca 2010