Korczak nie dla dzieci

Janusz Korczak większości z nas kojarzy się z twórczością dla dzieci. Był pedagogiem, działaczem społecznym i lekarzem. Nie każdy jednak wie, że na początku swojej działalności literackiej na przełomie XIX i XX w. pisał felietony do satyrycznego magazynu „Kolce” pod pseudonimem Hen.

Na podstawie tych felietonów Paweł Paszta wyreżyserował muzyczny i humorystyczny spektakl „Koszałki Opałki".

Owo przedstawienie w formie kabaretu literackiego z muzyką na żywo przenosi widza do starej Warszawy i przybliża prawdziwą warszawską atmosferę, poszukuje duszy miasta. Dzięki specyficznemu poczuciu humoru i piosenkom przedwojennym, spektakl gwarantuje dużo dobrej zabawy, a także odrobinę nostalgii i zadumy.

„Koszałki Opałki" to unikalna szansa na poznanie rzadko prezentowanych tekstów Janusza Korczaka w brawurowym wykonaniu. Występują: Ewa Greś, Ernestyna Winnicka, Konrad Darocha, Michał Żerucha. Zapraszamy na Plac Grzybowski do Teatru Żydowskiego we wtorek 23 września o 19.00.

Strona spektaklu: http://www.teatr-zydowski.art.pl/spektakl/koszalki-opalki

Gorąco polecamy uwadze recenzje:
"Wieczór literacki z klimatem": http://www.teatralia.com.pl/wieczor-literacki-klimatem-koszalki-opalki/ (Dominika Stańczyk, Teatralia Warszawa)
"Z dawnego Muranowa": http://www.dziennikteatralny.pl/artykuly/z-dawnego-muranowa.html (Katarzyna Prędotka, Dziennik Teatralny Warszawa)

Termin: 23 września 2014 o 19.00

Czas trwania: 1h 30min

Miejsce: Foyer Teatru Żydowskiego

Bilety: 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy). Rezerwacja biletów pod numerem (+48 22) 850 56

56; (22) 850 64 50 lub 51 i online bow@teatr-zydowski.art.pl

Oficjalna strona: http://www.teatr-zydowski.art.pl(-) (-)
Materiał Teatru
22 września 2014
Spektakle
Koszałki opałki