Korowody bałkańskie

Jak informują organizatorzy, w najbliższą sobotę 16 kwietnia w Fabryce Sztuki na Tymienieckiego 3 w Łodzi odbędą się warsztaty taneczne "Korowody bałkańskie"

Tańce bułgarskie pierwowzór biorą z prymitywnego tańca o charakterze magiczno-obrzędowym, który był wykonywany po obwodzie koła. Te tańce to radość życia, źródło energii, przyjemność wynikająca z bycia razem we wspólnym kręgu, z tańczenia z innymi. Korowody, w których od wielu wieków krzyżowały się różne wpływy, tworzą fascynującą i jedyną w swoim rodzaju mieszankę rytmów, klimatów muzycznych oraz figur tanecznych.
W ramach naszego warsztatu uczestnicy zapoznają się z korowodowymi tańcami z różnych regionów Bułgarii. Poprowadzi Elina Toneva- urodzona w Bułgarii pieśniarka, aktorka, instruktorka izraelskiej metody samoobrony- Krav Magi.

Prowadzenie: Elina Toneva
godz. 16.00- 18.00
wstęp: wolny
informacje i zapisy: wtorki@fabrykasztuki.org

Wydarzenie zorganizowane w ramach cyklu: “Akademia Twórczych Umiejętności- edukacja teatralna w Fabryce”. Projekt zrealizowany z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Julia Jakubowska
Materiały Organizatorów
13 kwietnia 2011