Księżyc. Gdzie jest i co porabia?

Sztuka Etgara Kereta i Shiry Geffen "Noc bez księżyca" w reż. i chor. Maćka Prusaka otworzy III Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci. Premiera 29 maja.

Gdy zapada noc, robi się ciemno. Bardzo ciemno. Chyba że świeci księżyc. Ale on nie zawsze świeci. Czasem go nie ma na niebie. Gdzie wtedy jest i co porabia? To pytanie nie daje spokoju Zohar, która postanawia odnaleźć nieobecny księżyc i przywrócić jego światło światu pogrążonemu w ciemności. Dziewczynka wyrusza w nocną podróż, odważnie stawiając czoła wszystkim niespodziankom, jakie napotka na swej drodze.

Będzie ich wiele: ludzie podobni do ryb, złodzieje wyglądający zupełnie jak złodzieje, księżyc w ogóle nie przypominający księżyca Świat nocą wcale nie musi być straszny, może być zabawny i przyjazny.

"Noc bez księżyca" Etgara Kereta i Shiry Geffen to historia opowiedziana słowem i obrazem, połączonymi w oryginalnej poetyckiej konstelacji. Oniryczny świat prześwitujący przez słowa, z których utkana jest opowieść, emanuje niesamowitą atmosferą; elementy codzienności przeplatają się w niej z sennymi marzeniami śpiącego dziecka. W spektaklu gest i dźwięk zastępują słowo, pozostawiając widzom przestrzeń dla własnej interpretacji.

W tej opowieści każdy może zobaczyć coś zupełnie innego, w zależności od tego, co podpowiada mu wyobraźnia.(-)
Materiał Teatru
29 maja 2015
Spektakle
Noc bez księżyca