Kto będzie rządził GTM?

Niedługo pozostawał bez pracy Paweł Gabara, który przez 17 lat był dyrektorem Gliwickiego Teatru Muzycznego.

Przypomnijmy, że 31 marca był ostatnim dniem pracy Gabary w Gliwicach. Były dyrektor w styczniu złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Po kilku tygodniach okazało się, że Paweł Gabara został dyrektorem Teatru Wielkiego w Łodzi. Zarząd Województwa Łódzkiego zaakceptował już wskazanego przez komisję konkursową kandydata. Pozostaje tylko formalność jaką jest odpowiednia uchwała w tej sprawie. Radni sejmiku powinni podjąć ją jeszcze w czerwcu. Gabara zastąpi na tym stanowisku Wojciecha Nowickiego.

Miasto Gliwice ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora GTM. Niestety, nie udało się wyłonić nowego sternika GTM.

„Żaden z kandydatów zaproszonych na rozmowę kwalifikacyjną nie spełnił oczekiwań komisji konkursowej" – taki komunikat widnieje na stronie Urzędu Miejskiego w Gliwicach. Wiele wskazuje na to, że Gliwickim Teatrem Muzycznym będzie zarządzał w najbliższym czasie Grzegorz Krawczyk, obecny dyrektor Muzeum w Gliwicach.

Zgodę musi wyrazić Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wydaje się to jednak formalnością.

Warto dodać, że za rządów Krawczyka gliwickie Muzeum ożyło. Nie tylko organizuje wiele wystaw i wydarzeń, ale zmienia się. W ostatnich latach w piwnicach Willi Caro powstała Czytelnia Sztuki, a niedawno na strychu stworzono pracownie edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Na koniec dodajmy, że Krawczyk ma doświadczenie związane z pracą w teatrze. Przez kilka lat był zastępcą Pawła Gabary.Łukasz Fedorczyk
infogliwice.pl
18 czerwca 2015