Kubuś ma nowego dyrektora

Piotr Bogusław Jędrzejczak wygrał konkurs na dyrektora kieleckiego Teatru Lalki i Aktora Kubuś. Stanowisko obejmie 1 września i pełnił je będzie przez trzy lata.

Piotr Bogusław Jędrzejczak wygrał konkurs na dyrektora kieleckiego Teatru Lalki i Aktora Kubuś. Stanowisko obejmie 1 września i pełnił je będzie przez trzy lata.

"Komisja rekrutacyjna po zakończeniu rozmów z czterema kandydatami, zdecydowaną większością głosów, bo 7:1, wskazała, że nowym dyrektorem kieleckiego teatru powinien zostać pan Jędrzejczak. W komisji zasiadali nie tylko przedstawiciele urzędu miasta, ale także Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zakładowej organizacji związkowej i przedstawiciele stowarzyszeń twórczych" - przekazał rzecznik prezydenta Kielc Tomasz Porębski, który dodał, że ta rekomendacja została w środę przyjęta przez Bogdana Wentę.

Jędrzejczak stanowisko dyrektora kieleckiego Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" obejmie 1 września i pełnił je będzie przez trzy lata. Zastąpi Roberta Drobniucha, który wygrał konkurs na dyrektora Teatru Lalek "Guliwer" w Warszawie.

Jędrzejczak to reżyser teatralny, kulturoznawca-teatrolog i psycholog. Ukończył studia na Wydziale Reżyserii Dramatu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej imienia Ludwika Solskiego w Krakowie i kulturoznawstwo-teatrologię i psychologię na Uniwersytecie Łódzkim. Autor powieści dla młodzieży "Dziennik klikomanki" i podręcznika "Jak w Polsce zostać aktorem".

Wykładowca, juror festiwali teatralnych i konkursów recytatorskich. W latach 1996-1998 był dyrektorem naczelnym i artystycznym Lubuskiego Teatru imienia Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze. Pomysłodawca Festiwalu Bluesowo-Rockowego imienia Miry Kubasińskiej "Wielki Ogień" w Ostrowcu Świętokrzyskim.Janusz Majewski
Kurier PAP
18 lipca 2020