Kulka dobrze śpiewa

W piątek 20 marca br. o godz. 20:00 Polskie Radio RDC zaprasza słuchaczy na transmisję koncertu Gaby Kulki. Występ promujący płytę "The Escapist" odbędzie się w warszawskim Och-Teatrze.

Świeżo po wydaniu ostatniej płyty - "The Escapist" - Gaba Kulka wraca do Och-Teatru i w piątek 20 marca zagra koncert, na który wybrać się powinni wszyscy fani dobrze napisanej i jeszcze lepiej wykonanej muzyki.

Gaba Kulka śpiewa, pisze piosenki i gra na fortepianie. Jej muzykę można określić mianem progresywnego popu: pstrokata mieszanka gatunków, od fortepianowego rocka, przez jazz, po weillowski kabaret. Dotychczas wydała cztery autorskie płyty. Koncertuje w całej Polsce, występowała także Londynie, Berlinie, Kolonii, Frankfurcie, Pradze, Oslo i Tajpej. Chętnie współpracuje z innymi artystami, czego wynikiem jest m.in. retro-popowy "Sleepwalk" duetu Kucz/Kulka, album piosenek Wojciecha Młynarskiego nagrany z projektem Młynarski Plays Młynarski, mroczny "The Saintbox" z pogranicza jazzu i folku współtworzony z Olem Walickim, płyta nietuzinkowych coverów Iron Maiden "Baaba Kulka", a także - nagrany również z zespołem Baaba - zestaw zapomnianych perełek polskiego big-beatu "Piastelsi". Gaba jest też autorką piosenek, które znalazły się płytach artystów takich jak Hey, Smolik, czy Reni Jusis.

Podczas koncertu w Och-Teatrze artystka zaprezentuje zarówno ukochane przez fanów piosenki, jak i materiał z najnowszej płyty "The Escapist" wydanej we wrześniu 2014 r.

Tak pisze o ostatniej płycie artystki Jarek Szubrycht: "The Escapist" to dobry tytuł, bo Gaba Kulka znów uciekła konkurencji. Tak dojrzałej, w pełni autorskiej płyty (...) nie nagrała żadna polska wokalistka od czasów... "Hat, Rabbit'".

Gaba Kulka to postać, o której znawcy mówią, że ma "wielki talent i przebogatą muzyczną wyobraźnię" - i próbkę tej właśnie wyobraźni usłyszeć będzie można w piątek 20 marca o 19:30 w warszawskim Och-Teatrze. Ostatnie bilety można jeszcze kupić w kasie teatru.
Materiał nadesłany(-)
Materiał Teatru
20 marca 2015