Kultowe przeboje na scenie

W najbliższy czwartek, 26 maja, ruszają próby do polskiej prapremiery widowiska tanecznego "The Beatels & Queen". Będzie to pierwsza wspólna produkcja Opery Śląskiej i Gliwickiego Teatru Muzycznego, z udziałem czeskich realizatorów

The Beatles i Queen - dwa najbardziej legendarne zespoły w historii muzyki popularnej. Dwa muzyczne żywioły, z jednej strony różne od siebie, z drugiej - w podobny sposób zyskujące miano muzycznego fenomenu, nieporównywalnego z niczym w historii popkultury. To o nich będzie opowieść, którą przygotują zespoły Gliwickiego Teatru Muzycznego i Opery Śląskiej w Bytomiu.

Igor Vejsada, dyrektor artystyczny Baletu Narodowego Teatru Śląsko-Morawskiego w Ostrawie, oraz Robert Balogh, dyrektor baletu i choreograf związany z Teatrem Morawskim w Ołomuńcu, wraz z połączonymi zespołami baletowymi obu teatrów, zabiorą widzów w taneczną podróż, w czasie której zapoznają ich z historią obu kultowych zespołów oraz - co najważniejsze - z ich przebojami. Polska prapremiera już we wrześniu!(-)
Materiały Teatru
25 maja 2011