Latanie w plenerze

Zapraszamy wszystkich naszych widzów na nocne loty "Latającym kufrem" ponad dachami duńskiego Odense, Istambułu i Lublina. Te trzy miejsca szczególnie bliskie Teatrowi Andersena znajdą swoją wspólną przestrzeń w widowisku, którego plenerową wersję właśnie dla was przygotowujemy.

Na dziedzińcu Archiwum Państwowego w Lublinie (obok katedry) już w tym tygodniu zbudowana zostanie zarówno widownia jak również przestrzeń sceny zamieniająca się jak na zawołanie w skandynawskie zaułki, rozkrzyczane tureckie ulice czy jeden z pałaców samego sułtana. To tutaj dwa lata temu wyczarowaliśmy dla was cały Paryż i Luwr jako tło do intryg i przygód Trzech Muszkieterów.

Żeby zaczarować was bardziej zdecydowaliśmy się zacząć nasz spektakl o zachodzie słońca (godz. 21.00). Gramy przez trzy najbliższe weekendy. Mamy nadzieję, że w te gorące czerwcowe wieczory skorzystacie z naszej propozycji i dacie się wciągnąć w nocną podróż z samym Hansem Andersenem i mnóstwem innych postaci z jego baśniowego kufra. Jest tylko jeden problem, nasze teatralne dobranocki nie usypiają. Tego możecie być pewni. Zwłaszcza kiedy porwać przez orientalne rytmy i klimaty w finale ruszycie w tan w tak utworu jednej z tureckich gwiazd - Tarkana.

Spektakl plenerowy - Dziedziniec Archiwum Państwowego – obok Katedry

Terminy spektakli plenerowych :

14 czerwca (sobota)
15 czerwca (niedziela)
21 czerwca (sobota)
22 czerwca (niedziela)
28 czerwca (sobota)
29 czerwca (niedziela)

GODZINA 21.00 ( gdy słońce zachodzi magia zaczyna działać)

Twórcy spektaklu wplatając w orientalną opowieść losy samego Andersena, a także korzystając z innych wątków jego baśni („Brzydkiego Kaczątka") opowiadają nam historię, w której magia miesza się z realizmem, a świat wschodniego orientu ze znaną nam współczesnością.
Nasz bohater, po stracie ojca, majątku, i rzekomych przyjaciół, zostaje sam. Jego jedynym dobytkiem jest stary kufer, który zupełnie niespodziewanie ujawnia swoje cudowne zdolności. Szybując ponad chmurami, Hans dociera aż do Istambułu. Tam, zagubiony i zadziwiony obcym światem, trafia do komnat tureckiej księżniczki. Sułtan, jej ojciec, trzyma dziewczę pod kluczem, by ustrzec ją przed wywróżoną nieszczęśliwą miłością. Hans i turecka księżniczka Esma od razu przypadają sobie do gustu. Dzięki umiejętności opowiadania baśni, naszemu bohaterowi udaję się również zdobyć przychylność sułtana i jego żony i nie stracić głowy (dosłownie). Zachwyconym Turkom, Hans serwuje opowieść o...Brzydkim Kaczątku, wciągając cały dwór w zabawę odegrania ról z kaczego podwórka. Ślub naszego bohatera i księżniczki jest już niemal pewny. Jednak wróżba mówi swoje, bo przecież nie łatwo jest zmienić los zapisany w gwiazdach.
Bilety do kupienia na naszej stronie internetowej http://bilet.teatrandersena.pl/
oraz w kasie Teatru im. H.Ch. Andersena w cenie: 20zł

Kasa biletowa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00
oraz na 2 godziny przed spektaklem. Tel. 81-532 32 25

UWAGA! W sytuacji złej pogody spektakl będzie automatycznie przeniesiony do siedziby Teatru Andersena.(-)
Materiał Teatru
12 czerwca 2014
Spektakle
Latający kufer