Lato w teatrze

Trzeci dzień niezwykłej podróży teatralnej za nami. Uczestnicy projektu Lato w teatrze zaczęli wczoraj pracę w grupach warsztatowych. Wybraliśmy młodych aktorów, scenografów, muzyków i scenografów.

Prace nad przedstawieniem "Robinsonada", którego premiera odbędzie się 13 i 14 lipca o 12.00 trwają. Serdecznie zapraszamy do Teatru "Baj Pomorski". Uczestnicy chętnie z Państwem porozmawiają, będzie także możliwość zrobienia fotoreportaży.

Więcej informacji o projekcie na stronie: www.latowteatrze.pl, www.latowbaju.pl

***

Z dziennika pokładowego teatralnej wyprawy:

"(...) Niespodzianki czekały nas w Muzeum Podróżników im. T. Halika. Dostaliśmy karty pracy z zadaniami. Okazało się, że zwiedzanie muzeum może zmienić się w przygodę i poszukiwanie. (...) Już wiemy na przykład, co piją Indianie Guachos - to yerba mate, znamy legendę o Machu Picchu. Ciągle mieliśmy ochotę dotykać walizki Tony'ego Halika z wieloma naklejkami - ale tego robić w muzeum raczej nie można.

(...) pokazaliśmy nasze ćwiczenia dziennikarzom Telewizji Toruń. (...) Niektórzy z nas mogli sprawdzić się przed kamerą w wywiadzie, z którego powstanie materiał do Aktualności Toruńskich. Było trochę stresu, kiedy musieliśmy opowiadać przed kamerą. (...)

I wreszcie usłyszeliśmy, w jakich grupach będziemy pracować. Rozpoczyna się nauka nowych umiejętności i szlifowania talentów. Młodzi dziennikarze biorą we władanie stronę internetową, tworzenie gazetki i pomysły na promocję. Już mamy tytuł naszej gazetki "Na haku teatrożerców". Co Wy na to?"

Więcej na stronie: www.latowbaju.plMagdalena Jasińska
Informacja nadesłana
6 lipca 2013