Lekcja teatralna nr 4

"Wymyślone podróże MO" to kolejny spektakl z cyklu edukacyjnego " Teatr od Kuchni, czyli 4 lekcje o teatrze", w ramach którego powstają spektakle zdradzające tajniki teatru, kierowane do dzieci. Premiera 13 czerwca. Tekst Agaty Biziuk reżyseruje Przemysław Jaszczak.

Zakompleksiony chłopiec z powodu zbyt dużych uszu i zbyt dużego nosa stwarza wyimaginowanego przyjaciela, który ma podobny problem (we dwójkę zawsze raźniej!).

W procesie dorastania bohater pozbywa się uprzedzeń i poczucia niższości wynikającego z "innego" wyglądu. Teraz (już) Starszy Pan postanawia pożegnać się ze swoim wymyślonym przyjacielem, tak jak pożegnał się ze swoimi kompleksami - hm, tylko co z nim zrobić? Gdzie go umieścić, żeby był szczęśliwy? Może odnajdzie się w przestrzeni teatru? Tylko, w której epoce? W której będzie mu najlepiej? W antycznym teatrze? Barokowym? A może w multimedialnej współczesności?

"Wymyślone podróże wyobrażeniowe MO" to zabawna historia o przyjaźni i nieuniknionym pożegnaniu. To również wędrówka przez różne epoki i estetyki teatralne.

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz miasta Jelenia Góra.(-)
Materiał Teatru
13 czerwca 2015