Lekcje muzyki w Operze Śląskiej

Artyści z orkiestry prowadzą lekcje muzyki, a śpiewacy polecają spektakle operowe. Nowe akcje Opery Śląskiej!

W ramach akcji #zostanwdomu i pod hasłem #OperaBliskoCiebie, Opera Śląska w Bytomiu wprowadza kolejne cykle skierowane do widzów odwiedzających wirtualnie bytomski teatr. Wszystkie propozycje publikowane są przez kanały społecznościowe – Facebook, Instagram, a także na Twitterze.

Nowy cykl to lekcje orkiestrowe, które prowadzą muzycy Orkiestry Opery Śląskiej. Lekcje będą odbywały się w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 16.00. Pierwsza lekcja odbyła się w czwartek 26 marca.

Jak odróżnić skrzypce od altówki? Czy wiedzieliście, że brzmienie wiolonczeli porównywane jest z...ludzkim głosem? Muzycy Opery Śląskiej odpowiedzą na te i wiele innych pytań, podzielą się ciekawostkami, anegdotami, pokażą, jak zbudowane są instrumenty i oczywiście na nich zagrają. Pierwsza lekcja już za nami, a poprowadził ją Łukasz Unger, który odkrył przed widzami tajemnice altówki. Lekcję można zobaczyć tutaj: https://tiny.pl/t3x46

W ramach cyklu #operaslaskapoleca, soliści Opery Śląskiej (i ci z nią związani) codziennie polecają wybrany tytuł spektaklu operowego, który jest transmitowany w internecie (bezpłatnie) z największych i najsłynniejszych scen operowych na świecie, m.in. z Metropolitan Opera czy Opery Wiedeńskiej. A polecają z humorem, wiedzą i często...śpiewająco. To także niecodzienna okazja, aby poznać bliżej śpiewaków, których do tej pory melomani podziwiali zazwyczaj na scenie. Okazuje się, że Andrzej Lampert gra na akordeonie, Maciej Komandera nie stroni od prac remontowych, a Anna Wiśniewska-Schoppa zamiast ze sceny, śpiewa we własnym pokoju.

W poniedziałki, środy i piątki o godz. 9, można wziąć udział w treningach typu
#balletfit prowadzonych przez Aleksandrę Piotrowską-Zarębę, solistkę Baletu Opery Śląskiej. Natomiast we wtorki i piątki o godz. 16.00 lekcje baletu dla dzieci prowadzi Aneta Pająk, instruktorka Studia Baletowego Opery Śląskiej.

#OperaBliskoCiebie #zostańwdomu #lekcjeorkiestrowe #ŚląskiePoleca

Linki do niektórych akcji
https://www.facebook.com/OperaSlaska/videos/895217230908864/
https://www.facebook.com/OperaSlaska/videos/213826716521986/
https://www.facebook.com/OperaSlaska/videos/647932572663110/
https://www.facebook.com/OperaSlaska/videos/2508612856118977/Magdalena Nowacka-Goik
Opera Śląska w Bytomiu
27 marca 2020