"Linia powrotu" schodzi z afisza

Studium Teatralne zaprasza 16, 22 i 23 marca o godz 19 na ostatnie spektakle "Linii powrotu".

To gra żywej, niechcianej pamięci, tocząca się w Adamie, głównej postaci spektaklu. To gra - rozmowa z samym sobą - gra o siebie.

Od najwcześniejszego dzieciństwa Adam widział siebie nie takim jakim był, ale takim jakim chciał być. Tak też go widzieli inni i sprzyjali na różny sposób temu jego widzeniu, tej jego pasji tworzenia i konfabulacji. Od wczesnej młodości fascynował się Burzą Szekspira a to za sprawą jednej z niewielu książek jaka była w jego domu. Sądził, że może wcielać się w różne postaci z tego dramatu - choć najbardziej polubił postać Ariela, lekkiego ducha będącego na usługach głównej postaci Prospera.

Ta jego wyobraźnia rzutowała na całą otaczającą go rzeczywistość oraz stwarzała powikłane i zawiłe związki rodzinne (miłość i seks z siostrą, lęk i fascynacja niepokornością drugiej, czy obwinianie się za śmierć ojca).

Przypadek sprawił, że poznał dyrektora teatru - dramaturga, kogoś, kto dostrzegł w nim rzadki talent kreacji, przeistaczania się. Wzajemne zauroczenie sobą i jakieś ponad zmysłowe przyciąganie sprawiły, że pomiędzy nimi zrodziła się miłość. Postanowili wystawić "Burzę" Szekspira.

steatralne@gmail.com - www.studiumteatralne.pl

spektakl odbędzie się dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach projektu "Transgresje"

wstęp: 25 zł normalny / 15 zł ulgowy(-)
Materiał Teatru
13 marca 2013
Spektakle
Linia powrotu