LOT z Nohavicą dopiero w sierpniu

W najbliższy weekend, katowicki Letni Ogród Teatralny trwać będzie... tylko jeden dzień. Nieoczekiwana choroba Jaromira Nohavicy, zmusiła organizatorów do odwołania koncertu popularnego barda, który miał się odbyć 17 lipca (w sobotę) O godz. 21.00 na placu Sejmu Śląskiego

Znakomity pieśniarz, poeta i kompozytor przyjedzie do Katowic 13 sierpnia (piątek) i zaśpiewa na estradzie LOT-u o godz. 20.00.

W niedzielę (18.07), o godz. 16.00, dla młodych widzów LOT-u wystąpi Teatr Marka Wita z Katowic, który przedstawi sceniczną wersję baśni Janiny Porazińskiej pt. "Była babuleńka". To spektakl, który dzieci nie tylko oglądają, ale i współtworzą. Wstęp wolny.

Tego samego dnia, o godz. 20.00, Teatr KTO i Teatr Niepotrzebny z Krakowa zapraszają na widowisko "Audiencja III, czyli raj Eskimosów"wg scenariusza Bogusława Schaeffera, w reżyserii Bogusława Semotiuka. Spektakl składa się z kilkunastu scen - obrazów, których bohaterami są Ona i On (za każdym razem jest to jednak ktoś inny), pokazywani w różnych, najczęściej zabawnych, sytuacjach. Damsko-męskie potyczki toczą się wartko i nie zawsze zgodnie z oczekiwaniem publiczności, co rusz zaskakiwanej niekonwencjonalnymi rozwiązaniami akcji.

Aktorzy Katarzyna Michalska i Marcel Wiercichowski, dzięki sporej dawce improwizacji sprawiają zaś, że przedstawienie zmienia swój kształt przy kolejnych prezentacjach.

Letni Ogród Teatralny

Katowice, podcienia Centrum Kultury Katowice, pl. Sejmu Śląskiego 2

Niedziela 18 lipca, godz. 16.00 i 20.00, bilety 10 złHenryka Wach-Malicka
Polska Dzienni Zachodni
17 lipca 2010