Męsko-damskie sprawy

W najbliższą sobotę (13.04.2013 r.) o godz. 20.30 w Teatrze Kana w ramach Kontrapunktu odbędzie się spektakl "Fitness” szczecińskiego Teatru Abanoia. "Fitness" zostanie również zaprezentowany również na XL Tyskich Spotkaniach Teatralnych w najbliższą niedzielę (14. 2013 r., godz. 19.15) w Teatrze Małym w Tychach (ul. Ks. Kard. Hlonda 1). Wstęp wolny

Kobieta z głową psa. Kobieta zawstydzona. Kobieta pognieciona. Kobieta z papieru, plasteliny, wody. Kobieta cała z rozwartych ust. Kobieta uległa i przyległa, wyzywająca i wyzwana. Tańcząca, rodząca fantazje pełne kłamstw. Kobieta przed ołtarzem. Superbohaterka w grze.

Spektakl Fitness powstał na podstawie rozmów wszystkich osób tworzących Teatr Abanoia. Rozmów kobiet i mężczyzn o kobietach. Nasze dyskusje trwały bardzo długo, przechodziły różne etapy, dojrzewały wraz z nami, aż zarysowały postać kobiety, o której zdecydowaliśmy się opowiedzieć. Z tej inspiracji powstał tekst, napisany przez reżysera Konrada Pachciarka, rozwijany i dopełniany na próbach poprzez improwizacje. Wszystkie elementy spektaklu kształtowały się we wspólnej pracy.

Lepimy naszą bohaterkę z osobistych doświadczeń, z własnych ciał, lęków, pragnień, kompromisów, z wielkich i małych słów, z naszych kolorowych szmatek.(-)
Materiał Teatru
10 kwietnia 2013
Spektakle
Fitness