Metamorfoza Agaty Buzek

Agata Buzek przeszła metamorfozę do roli w nowym filmie Łukasza Grzegorzka. Agata Buzek w filmie "Tak ma być", twórcy "Kampera" i "Córki trenera" Łukasza Grzegorzka, zagra główną rolę. Wcieli się w Joannę "Jo" Lisiecką.

Najnowszy film Łukasza Grzegorzka to, jak zapowiadają twórcy, opowieść o współczesnej kobiecie próbującej pogodzić ze sobą różne światy: rodzinny, zawodowy oraz osobisty. To również historia mężczyzny, który stara się dotrzymać jej kroku. Producentką filmu jest Natalia Grzegorzek z Koskino, a za zdjęcia odpowiada Weronika Bilska.

 

- Pracuję nad tym, żeby Jo była kobietą na tyle wielowymiarową, by nie dało się jej opisać w dwóch zdaniach. I tak wykorzystałam dany mi limit dwóch zdań na wypowiedź - komentuje Agata Buzek, która do filmu zmieniła swój dotychczasowy wizerunek.

 

Film "Tak ma być" jest trzecią pełnometrażową fabułą w dorobku Grzegorzka, po świetnie przyjętym w Polsce i zagranicą "Kamperze" oraz "Córce trenera" nagrodzonej m.in. na festiwalach MFF Cottbus oraz Mastercard OFF Camera.

- Robię ten film, by odpowiedzieć na pytania, czym jest dla mnie rodzina, miłość i niespełnienie – mówi Łukasz Grzegorzek, reżyser i scenarzysta.

Łukasz Grzegorzek swój scenariusz rozwijał w programach Torino Film Lab oraz Ekran+. Projekt był prezentowany na Sofia Meetings, Polish Days oraz Thessaloniki Crossroads Co-Production Forum. Film "Tak ma być" jest dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz program MEDIA Kreatywnej Europy.

Zdjęcia rozpoczną się w sierpniu 2020.(-) (-)
Onet.Kultura
11 lipca 2020
Portrety
Agata Buzek