Miasto ogrodów, miasto teatru

Teatr Korez we współpracy z nowo utworzonym Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek serdecznie zapraszają na 12. Letni Ogród Teatralny. Organizatorzy jak co roku przygotowali sporo atrakcji kulturalnych zarówno dla widzów dorosłych, jak i tych nieco mniejszych. W każdy weekend, począwszy od 03.07 aż do 29.08, przed siedzibą Teatru Korez będzie można uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym, które na trwałe wpisało się w tradycję Katowic

Soboty upłyną pod znakiem spektakli plenerowych. Do Katowic przyjadą zespoły teatralne z całej Polski: Wrocławski Teatr Komedia, Teatr Ludowy (Kraków), Och-Teatr (Warszaw), Teatr Piosenki (Wrocław), Teatr ZL (Tarnowskie Góry), Teatr Polski (Bielsko-Biała), Teatr IMKA (Warszawa), Teatr KTO i Teatr Niepotrzebny (Kraków). Wystąpią także aktorzy z Teatru Korez. Można spodziewać się wielu niezwykłych, różniących się od siebie spektakli, gdyż przedstawienia nie koncentrują się wokół jednego tematu przewodniego.

Ale 12. Letni Ogród Teatralny to nie tylko widowiska dramatyczne. Fani kabaretu będą mogli zobaczyć m.in. Tomasza Jachimka, Kabaret Hlynur, Kabaretową Scenę Trójki, Kabaret Hrabi, Savoir-vivre. Dla miłośników muzyki przygotowano szereg koncertów. Na scenie pojawi się Renata Przemyk, Leszek Możdżer z zespołem, Zespół
Reprezentacyjny, Katarzyna Groniec, Mariusz Lubomirski.

Imprezę zwieńczy koncert jubileuszowy z okazji dwudziestolecia istnienia Teatru Korez pod intrygującym tytułem „Pieprzone pierożki”. Wystąpią aktorzy związani z teatrem, muzycy oraz zaproszeni goście. Jak sami twierdzą – po to, aby udowodnić po raz kolejny, że Korez to teatr dla ludzi, który bawi, a nie nudzi.

Ponadto Galeria Sektor I organizuje wystawę prac Darka Stacha „Stachaże”. Dzieła artysty będzie można zobaczyć od 7 lipca do 28 sierpnia 2010 r.

Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych widzów, dla których przygotowano cykl spektakli w ramach „Letniej grządki teatralnej”. Dla dzieci w wieku 7-12 lat odbędą się warsztaty twórcze poświęcone dziełom Michelangelo Caravaggio i Koji Kamoji. Zajęcia poprowadzi Ewa Kokot.

Bilety do nabycia na godzinę przed każdym spektaklem, koncertem, kabaretonem w kasie LOT przy Placu Sejmu Śląskiego 2.
Spektakle dla dorosłych: 10 zł.
Koncerty, kabarety: 15 zł.
Spektakle dla dzieci/ Letnia Grządka Teatralna: wstęp wolny.
Bilety 12. LOT-u upoważniają do 50% zniżki na dowolny spektakl Teatru Korez do 15 października 2010 r. oraz do 10% zniżki na jedzenie w klubie i restauracji 12. LOT w dniu spektaklu.

Można mieć nadzieję, że jak co roku, tegoroczny LOT dostarczy miłośnikom teatralnej rozrywki wielu atrakcyjnych i interesujących występów, koncertów, spektakli i tym samym wypełni „dotkliwą” wakacyjną lukę zanim nastąpi nowy teatralny sezon.Monika Wycykał
Dziennik Teatralny
30 czerwca 2010